مهم نیست که در کجا قرار دارید یا به چه کسی می خواهید دسترسی پیدا کنید، بهینه سازی موتور جستجو برای هر هتلی ضروری است که امیدوار است اتاق ها و فضاهای مکان را بفروشد و آگاهی و شناخت کلی برند را افزایش دهد. ممکن است در ابتدا گیج کننده یا طاقت فرسا به نظر برسد، اما این نکات سئو سایت هتل باید شما را به خوبی در مسیر افزایش قابلیت کشف موتور جستجو و به حداکثر رساندن قرار گرفتن در معرض قرار دهد.

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه سئو سایت هتل را مانند یک حرفه ای انجام دهید؟ به خواندن ادامه دهید.

 

سئو چیست؟

SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است. این به عنوان  “روش شناسی از استراتژی ها، تکنیک ها و تاکتیک های مورد استفاده برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان (ترافیک) به یک وب سایت با به دست آوردن رتبه بالا در صفحه نتایج جستجوی یک موتور جستجو (SERP) تعریف می شود.”

وقتی در این مقاله درباره موتورهای جستجو بحث می کنیم، بیشتر اوقات به طور مستقیم به گوگل اشاره می کنیم. با توجه به  سهم بازار موتورهای جستجو ، 92.06٪ از کل جهان از آن استفاده می کنند، بنابراین این چیزی است که ما روی آن تمرکز خواهیم کرد.

به طور خلاصه، سئو به معنای ویرایش وب سایت شما و صفحات درون آن است تا گوگل (و به نوبه خود، مشتریان) شما را آسان تر پیدا کنند.

برای متمایز کردن خود در  بازاریابی محل برگزاری و کسب رتبه برتر، باید سئو سایت هتل خود را در اولویت قرار دهید. که منجر به سوال بعدی ما می شود.

 

چرا سئو سایت هتل مهم است؟

هتل‌هایی که سئو را در اولویت قرار می‌دهند، وقتی نوبت به یافتن آنلاین توسط مهمانان احتمالی یا برنامه‌ریزان رویداد می‌رسد، از مزیت زیادی برخوردار خواهند بود. برخی از مزایای کلیدی عبارتند از:

قرار گرفتن در معرض بیشتر  رقابت برای آن نقاط برتر SERP می‌تواند فوق‌العاده سخت باشد، اما وقتی آن را به دست آورید، می‌تواند تفاوت قابل توجهی در رشد نام تجاری شما، افزایش کسب‌وکار و شکست دادن رقبا ایجاد کند.

پول کمتری خرج شده است.  بازاریابی سئو زمان زیادی می برد، اما هزینه آن بسیار کمتر از سایر روش های بازاریابی است. به لطف کمک برخی از ابزارهایی که در زیر به آنها اشاره می کنیم، می توانید پیشرفت خود را در هر مرحله کنترل و پیگیری کنید.

سرنخ های با کیفیت بالاتر  افرادی که هتل شما را پیدا می‌کنند، احتمالاً با شما رزرو می‌کنند، زیرا احتمالاً به‌طور خاص در جستجوی مواردی بودند که مکان شما ارائه می‌دهد. هنگامی که آنها در وب سایت شما قرار می گیرند، محتوا و اطلاعات بیشتری پیدا می کنند که اعتماد آنها را تقویت می کند که هتل شما بهترین انتخاب ممکن آنها است.

14 نکته برای بهبود سئو سایت هتل خود را بررسی کنید:

قبل از شروع، به خاطر داشته باشید که این یک راهنمای کلی برای به حداکثر رساندن سئو سایت هتل شما است.

 1. کلمات کلیدی خود را تحقیق و شناسایی کنید

تحقیق در مورد کلمات کلیدی  یکی از مهمترین جنبه های بازاریابی دیجیتال است، بنابراین در مورد تلاش های سئوی هتل شما باید در اولویت قرار گیرد. در اینجا سه ​​نوع از کلمات کلیدی که باید روی آنها تمرکز کنید، همراه با نمونه هایی از هر کدام آورده شده است:

 

کلمات کلیدی اولیه اینها عبارات یک یا دو کلمه ای هستند که به بهترین وجه توصیف می کنند که یک صفحه در مورد چیست. آنها کلیدواژه های اصلی هستند که می خواهید هر صفحه برای آنها رتبه بندی شود. به عنوان مثال: صفحه فرود برای یک هتل در تهران دارای کلمه کلیدی اصلی “هتل تهران” است.

کلمات کلیدی ثانویه اینها کمی کمتر از کلمات کلیدی اولیه واضح هستند، اما می توانند برای کمک به شما در کسب اطلاعات دقیق تر استفاده شوند. به عنوان مثال: اگر همان هتل یک هتل لوکس باشد، یک کلمه کلیدی ثانویه می تواند “هتل لوکس تهران” باشد.

کلمات کلیدی بلند این عبارات طولانی تر و خاص تر هستند، معمولاً در حدود علامت سه تا پنج کلمه ای هستند. آن‌ها می‌توانند شامل پرسش‌ها و نحوه انجام آن‌ها باشند و خوراک عالی برای بازاریابی محتوای شما هستند.

ابزارهایی مانند Google Keyword Planner که بعداً به جزئیات بیشتری در مورد آنها خواهیم پرداخت، یک راه عالی برای تعیین اینکه کدام کلمات کلیدی را باید هدف قرار دهید است.

 

درباره اهمیت سئو سایت هتل بیشتر بدانید

 1. وارد بازاریابی محتوا شوید

محتوا پادشاه است، بنابراین اگر قبلاً یک وبلاگ هتل  یا سایر محتوای تعاملی در وب سایت خود ندارید، اکنون زمان آن رسیده که به فکر ایجاد برخی از آنها باشید. با گذشت زمان، مقالات، ویدئوها و منابع مرتبط و غنی از کلمات کلیدی همچنان به شهرت وب سایت شما ادامه خواهند داد. هرچه اطلاعات باکیفیت‌تر در دسترس باشد، گوگل بیشتر می‌تواند بگوید که وب‌سایت شما در این موضوع پیشرو است.

اطمینان حاصل کنید که محتوای شما درخواستی را تامین می کند و طوری خوانده می شود که توسط یک شخص نوشته شده است، نه یک ربات. و در حالی که مهم است که کلیدهای مورد نظر خود را در سراسر سایت خود به نمایش بگذارید، مطمئن شوید که از  پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید ، که گوگل آن را به عنوان “عمل بارگذاری یک صفحه وب با کلمات کلیدی یا اعداد در تلاش برای دستکاری رتبه سایت” توصیف می کند. در عوض، از عبارات کلیدی خود فقط زمانی استفاده کنید که منطقی باشند.

 

 1. روی برچسب های عنوان تمرکز کنید

تگ عنوان به طور خلاصه نام یک صفحه وب است و می توانید آن را در برگه هر صفحه ای که در مرورگر خود باز کرده اید، در SERP ها و در شبکه های اجتماعی پیدا کنید. گوگل این عناوین را اسکن و بررسی می کند تا بفهمد هر صفحه درباره چیست، بنابراین از کلمه های کلیدی مورد نظر خود در اینجا استفاده کنید. اما همچنین به خاطر داشته باشید که مردم تگ‌های عنوان شما را نیز می‌خوانند، بنابراین برای رتبه‌بندی بالاتر، فقط تعداد انگشت شماری از کلمات کلیدی را کنار هم قرار ندهید.

 

 1. توضیحات متا قابل کلیک ایجاد کنید

توضیحات متا قطعاتی هستند که برای توصیف محتوای موجود در یک صفحه استفاده می شوند (آن چیزی است که در زیر عنوان صفحه در SERP ها ظاهر می شود). آنها را به عنوان نسخه فروش خود برای هر صفحه در نظر بگیرید. اگرچه ممکن است مستقیماً روی سئو تأثیر نگذارند، اما به دلایل مختلفی هنوز مهم هستند. برای شروع، زمانی که شخصی موضوع یا عبارت خاصی را جستجو می کند (امیدواریم کلمه کلیدی مورد نظر شما)، آن کلمه کلیدی در نتایج جستجوی او پررنگ می شود. به عنوان مثال: اگر یک مسافر تجاری “هتل لوکس تهران” را در نوار جستجوی خود تایپ کند و توضیحات متا شما عبارت کلیدی را داشته باشد، برای آن کاربر پررنگ می شود.

 

 

 1. URL های خود را تمیز نگه دارید

URL های دوستدار سئو راه دیگری برای کمک به گوگل هستند که مشخص کند وب سایت شما و هر صفحه در آن چیست. اگر یک رشته از کلمات یا اعداد تصادفی برای هر صفحه دارید، ممکن است سایت شما اسپم به نظر برسد. مطمئن شوید که کلمات کلیدی سئو سایت هتل را انتخاب کنید که با برند شما مرتبط هستند و بر آنچه کاربران می توانند انتظار پیدا کنند تمرکز دارند. همچنین، از طولانی بودن خودداری کنید، گوگل توصیه می کند URL های خود را «ساده» نگه دارید.

 

 1. بر موقعیت هتل خود تأکید کنید

هتل های هوشمند حتماً سئوی محلی را برای مکان خود در نظر می گیرند. سئوی محلی به معنای تأکید بر موقعیت مکانی شما به عنوان یک نقطه فروش برای نتایج موتورهای جستجو است. مشتریان به ندرت فقط «هتل» را جستجو می کنند. آنها هتلی در منطقه ای می خواهند که از آن بازدید می کنند، بنابراین عباراتی مانند “هتل لوکس تهران” مثال خوبی برای این موضوع است.

 

 1. با وبلاگ ها یا منابع خبری با کیفیت بالا همکاری کنید

افرادی که به صورت آنلاین با آنها ارتباط دارید می تواند تفاوت بزرگی در سئوی کلی شما ایجاد کند، بنابراین باید اولویت را داشته باشید که سایت های مرتبط را به شما پیوند دهند. برای مثال، اگر هتل شما یکی از بهترین تجربه‌های غذاخوری در تهران را دارد، با مجلات معتبر آشپزی یا سازمان‌های خبری تماس بگیرید و ببینید که آیا می‌خواهند رستوران شما را معرفی کنند یا خیر. این نه تنها به جلب توجه رستوران و ملک شما به طور کلی کمک می‌کند، بلکه می‌تواند به تلاش‌های سئوی شما نیز کمک کند، زیرا وقتی نوبت به کسب بک لینک می‌رسد ، هر چه وب‌سایتی که لینک‌ها را انجام می‌دهد، قدرت بالاتری داشته باشد، بهتر است. ایجاد این نوع مشارکت ها نوعی گام اضافی است که به شما برتری در رقابت آنلاین و آفلاین را می دهد.

 

 1. یک استراتژی پیوند ایجاد کنید

تنها داشتن بک لینک از سایت های دیگر مهم نیست. گوگل دوست دارد که به صفحات دیگر در وب سایت خود و سایر وب سایت ها در سراسر اینترنت نیز پیوند دهید. یک تشبیه که باید در مورد آن فکر کرد، تار عنکبوت است. هر چه موضوعات بیشتری به وب سایت خود منتهی و از آن خارج شوید، سئو سایت هتل شما قوی تر می شود.

هنگام پیوند دادن به یک منبع خارجی، مطمئن شوید که خود وب سایت مرتباً به روز می شود (تاریخ را در آخرین پست های وبلاگ آنها بررسی کنید). از لینک های خارجی از وب سایت هایی استفاده کنید که مربوط به صنعت شما هستند اما در بیشتر موارد رقیب نیستند.

هنگامی که به صورت داخلی یا خارجی پیوند می دهید، از کلمات کلیدی مرتبط به عنوان متن لنگر استفاده کنید ، که یک رشته مستقیم دیگر از آن موضوع در صفحه شما به همان موضوع در صفحه پیوند داده شده ایجاد می کند.

 

 1. از محصولات رایگان گوگل استفاده کنید

گوگل چند ابزار رایگان عالی دارد که می توانید از آنها برای اطمینان از اینکه عناصر سئو شما در بهترین حالت خود هستند استفاده کنید. این شامل:

برنامه ریز کلمات کلیدی این ابزار به شما کمک می کند تا بفهمید کدام کلمات کلیدی و عبارات کلیدی مرتبط برای شما بهترین هستند. می‌توانید داده‌های تاریخی را ببینید، بر اساس میانگین جستجوهای ماهانه مرتب کنید، سطوح رقابت را برای کلمات کلیدی خاص مشاهده کنید، و موارد دیگر.

کنسول جستجو. این ابزار به نظارت بر رتبه بندی جستجوی شما کمک می کند تا بتوانید پیشرفت خود را پیگیری کنید. همچنین می توانید از آن برای شناسایی مشکلات احتمالی و ارسال صفحات برای نمایه سازی استفاده کنید.

کسب و کار من.  این ابزار، همانطور که توسط خود گوگل تعریف شده است، “برای کسب و کارها و سازمان ها برای مدیریت حضور آنلاین خود در سراسر Google، از جمله جستجو و نقشه ها” استفاده می شود.

 

 1. به یاد داشته باشید که تصاویر را به درستی قالب بندی و برچسب گذاری کنید

تصاویر طلایی سئو هستند و چند راه برای استفاده از آنها به نفع خود وجود دارد. قبل از آپلود آنها در وب سایت خود، مطمئن شوید که نام فایل حاوی کلمات کلیدی مرتبط است. هنگامی که تصویری را به سایت خود اضافه کردید، متن جایگزین را ویرایش کنید  تا آن کلمه کلیدی و موضوع را نیز منعکس کند. ثالثاً، مطمئن شوید که اندازه فایل تصاویر خود را کاهش دهید  (بدون افت کیفیت)، که به سرعت بارگذاری شما و کاهش نرخ پرش کمک می کند.

 

 1. وب سایت هتل خود را از نظر بصری جذاب کنید

این ممکن است مانند یک نکته تجربه کاربری به نظر برسد، اما از بسیاری جهات، تجربه کاربری مستقیماً به سئو ترجمه می شود. به عنوان مثال، اگر وب سایت شما به نظر می رسد که برای یک پروژه مدرسه ابتدایی ساخته شده است و دارای عکس های تار است، بازدیدکنندگان به احتمال زیاد زودتر از این مدت آن را ترک خواهند کرد. این نه تنها تبدیل ها را کاهش می دهد، بلکه  می تواند به تلاش های کلی SEO شما نیز آسیب برساند.

 

 1. سرعت سایت/صفحه را اولویت بندی کنید

هیچ کس دوست ندارد منتظر بماند تا یک وب سایت بارگذاری شود. اگر برنامه شما کند است، بیشتر بازدیدکنندگان برگه را می بندند یا از آنجا دور می شوند، که می تواند به رتبه بندی شما آسیب برساند. خوشبختانه، راه های زیادی برای بهبود سرعت سایت/صفحه شما وجود دارد. برای شروع، تجزیه و تحلیلی را با استفاده از PageSpeed ​​Insights Google اجرا کنید.

 

 1. ثابت قدم باشید

مهم است که به طور منظم وب سایت خود را به روز کنید، زیرا رقبای که محتوای جدید را به اشتراک می گذارند یا بیشتر از شما تنظیمات را انجام می دهند، شانس بیشتری برای برتری دارند. به آنها فرصت ندهید سعی کنید چیزها را تازه نگه دارید تا الگوریتم گوگل بداند که وب سایت شما همچنان مرتبط است. حتی به روز رسانی محتوای موجود خود نیز مفید است، به خصوص اگر صفحاتی دارید که عملکرد ضعیفی دارند. به این معنی که اگر برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه بالایی ندارید، تحقیقات بیشتری انجام دهید تا علت آن را مشخص کنید و بدانید که برای اصلاح آن در حرکت رو به جلو چه کاری می توانید انجام دهید.

 

 1. متوجه باشید که بهبود سئو سایت هتل شما زمان می برد

در واقع سن دامنه به خودی خود یک فاکتور رتبه بندی است. اما اگر زودتر شروع به کار کنید، در مقابل همه برندهای دیگر که برای یافتن بهترین کلمات کلیدی خود می جنگند، می جنگید. ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد، اما اولویت داشتن سئو سایت هتل برای دستیابی به اوج قرار گرفتن در معرض دید بسیار ارزشمند است. تأثیر محتوا همیشه سبز است و در طول زمان همچنان ادامه خواهد داشت.

از همین امروز شروع به تقویت سئو سایت هتل خود کنید!

و در پایان روز، هزاران راه برای بهبود سئو سایت هتل شما وجود دارد. حتی اگر تعداد انگشت شماری از این نکات را انجام دهید، باید شاهد بهبود نتایج جستجوی خود باشید. اما مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، این افکار نهایی را در ذهن داشته باشید:

انجام تحقیقات کلمات کلیدی، و سپس استفاده از آن کلمات کلیدی مرتبط در مکان هایی مانند برچسب عنوان و URL، کلیدی است.

بسیاری از عوامل تجربه کاربر یعنی سرعت صفحه و کیفیت محتوای واقعی در هر صفحه می توانند به رتبه بندی موتورهای جستجو کمک کنند.

مشتریان می خواهند شما را پیدا کنند فقط باید به آنها کمک کنید تا این کار را انجام دهند!

وقتی سئو سایت هتل به قطعات کوچک تقسیم می شود، مدیریت و اجرای آن بسیار ساده تر می شود. وب سایت هتل خود را مرور کنید و راه های جدیدی را بیابید که می توانید بهینه سازی جستجو را بهبود بخشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *