طراحی سایت آموزشی آنلاین با طراحی خوب یک راه ایده آل برای مؤسسات و پلتفرم هایی مانند دانشگاه ها وآموزشگاه ها برای نشان دادن مزیت ها و جذب دانش آموزان آینده نگر است.

وب‌سایت‌های آموزشی عالی چند منظوره هستند: آنها میزبان دوره‌های خودآموز هستند، اطلاعاتی درباره برنامه‌های درسی ارائه می‌دهند، حاوی منابع آموزشی و بسیاری موارد دیگر هستند. اما چگونه می توان یک وب سایت آموزشی آنلاین طراحی کرد که موفق شود؟ چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟ در این مقاله، ما تمام این سوالات را پوشش می دهیم – فقط به خواندن ادامه دهید.

 

اهمیت طراحی سایت های آموزش آنلاین

یک وب سایت آموزشی یک پلت فرم تعاملی عظیم برای ارائه اطلاعات مختلف برای انواع مختلف افراد است: دانش آموزان آینده، دانش آموزان فعلی، معلمان، والدین، کسانی که می خواهند حرفه جدیدی کسب کنند و غیره. همه بخش ها باید به خوبی متعادل و سازماندهی شوند. بنابراین کاربران می توانند به راحتی هر آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند.

این یک چیز رایج است که دانش آموزان و والدین آنها به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد هر سازمان آموزشی هستند. آنها برای تصمیم گیری آگاهانه به اطلاعاتی در مورد مدیریت و زیرساخت و همچنین در مورد دوره ها و خدمات ارائه شده نیاز دارند. این به آنها امکان می دهد مطمئن شوند که آیا برای آنها و فرزندانشان مناسب است یا نه.

 

انواع وب سایت های آموزش آنلاین

2 نوع اصلی وب سایت آموزشی وجود دارد که می توانید آنها را توسعه دهید:

وب سایت های مؤسسات آموزشی (مدارس، دبیرستان ها، کالج ها، دانشگاه ها)؛

بازارهای دوره آنلاین

 

اهمیت وب سایت ها برای مؤسسات آموزشی به طور مداوم در حال افزایش است، زیرا آنها به یک پشتیبان تصمیم گیری برای دانشجویان آینده در انتخاب محل تحصیل خود تبدیل می شوند. چنین وب سایت هایی باید همه کاره و امن باشند. از آنجایی که وب سایت انعکاسی از تصویر حرفه ای مؤسسه است، طراحی تمیز آن باید بازدید کننده را تشویق کند که در اطراف خود بماند و بیشتر کاوش کند.

وب‌سایت‌های بازارهای دوره‌های آنلاین شبیه به فضای کاری دانش‌آموزان و معلمان با حساب‌های شخصی هستند، جایی که آنها اطلاعات عملی در مورد دوره‌ها، کلاس‌ها و ارائه محتوای خود دریافت می‌کنند. ویژگی متمایز این نوع این است که باید به نمایه و صفحات مرور دوره توجه شود. دانش آموزان به مواد درسی توجه می کنند، می خواهند مطالب آنها را بفهمند و می توانند مدت زمان آن را ببینند.

فرآیند انتخاب وب سایت آموزشی برای کاربران یک کار هیجان انگیز اما زمان بر است. از این رو، وظیفه ما به عنوان طراح، کمک به کاربران در جستجو با گنجاندن برخی از ویژگی های طراحی خاص در وب سایت آموزشی است.

 

ویژگی های ضروری برای طراحی سایت آموزشی آنلاین

یک تصویر خوب نیمی از کار است. طراحی وب سایت آموزشی آنلاین نه تنها در مورد نگاه کردن، بلکه در مورد احساس و تجربه کلی کاربر است. ما می خواهیم چند ویژگی اصلی را معرفی کنیم که ممکن است به شما در درک گرایش های کلی وب سایت های آموزشی کمک کند. به این ترتیب، شما می دانید که به چه چیزی توجه کنید.

 

ظاهر

این شامل طرح‌بندی، رنگ‌ها، تصاویر و فونت‌های مورد استفاده برای ایجاد وب‌سایت‌های آموزشی است. همه این عوامل باید در هنگام ساختن وب سایت در نظر گرفته شوند زیرا به ایجاد یک تصور کلی برای کاربران کمک می کنند.

 

صفحه و نمایه احراز هویت

ارائه یک فرآیند احراز هویت (ایمیل/شماره تلفن + ترکیب رمز عبور) برای کاربران مهم است. پروفایل دانش آموزان و معلمان باید متفاوت باشد و دارای ویژگی های متفاوتی باشد. در حالی که دانش‌آموزان باید فهرستی از دوره‌های فعال ، اطلاعات جامع در مورد گواهی‌ها/امتیازات/اعتبارها داشته باشند، معلمان به صفحه اطلاعاتی درباره مدرک و فهرست دوره‌های اضافه شده نیاز دارند.

 

داشبورد

داشبورد یک فضای کاری هم برای دانش‌آموزان و هم برای معلمان است، جایی که پیشرفت دوره را دنبال می‌کنند و بازخورد دریافت می‌کنند. با استفاده از داشبورد، دانش آموزان تعداد دوره های ثبت نام شده، تعداد ساعات در دسترس و غیره را بررسی می کنند. معلمان می توانند دوره های اضافه شده، رتبه بندی ها، ترافیک و درآمد خود را بررسی کنند.

 

جهت یابی

مهمترین و اساسی ترین شکل ناوبری در سایت شما منوی اصلی است که در هدر یافت می شود. باید ساده با تعداد محدودی از گزینه ها باشد. علاوه بر این، فراخوان‌های عملی واضح را برای پیمایش وب‌سایت، به‌ویژه به صفحاتی مانند درخواست و مشاهده برنامه‌ها/دوره‌ها اضافه کنید.

یک ناوبری وب سایت خوب شبیه به راهنمایی است. کاربران همیشه نمی‌دانند که می‌خواهند در مرحله بعد چه کاری انجام دهند، بنابراین مهم است که به آن‌ها گزینه‌هایی برای رفتن بدهید. اگر پیمایش وب‌سایت را دشوار می‌دانند، ممکن است آن را ترک کنند و به دنبال وب‌سایت دیگری بگردند که آنچه را که به دنبال آن هستند به آنها بدهد.

 

پیام درست

هر وب سایت آموزشی آنلاین برای انتقال پیام مناسب به بازدیدکنندگان خود ایجاد شده است. مردم می خواهند مطمئن شوند که وب سایت آموزشی قابل اعتماد است و انتظارات آنها را به طور کامل برآورده می کند. وب سایت برای ایجاد بهترین تصویر و برند بسیار مهم است.

 

نسخه موبایل

این یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم است که نباید نادیده گرفته شود. وب سایت باید یک طراحی واکنش گرا داشته باشد، بنابراین معلمان، والدین و دانش آموزان می توانند در هر زمان مناسب از ابزارهای خود بازدید کنند.

در صورتی که تحصیلات حوزه تخصصی شما باشد، ویژگی های ذکر شده در طراحی وب سایت الزامی است. به طور کلی، آنها بدون توجه به نوع دانش ارائه شده یا مخاطب مورد نظری که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید، بخش مهمی از هر وب سایت را تشکیل می دهند.

 

 

چگونه وب سایت آموزشی آنلاین خود را برجسته کنیم؟

فرآیند طراحی وب سایت آموزشی یک هنر است. برای اینکه یک وب سایت آموزشی را به یک شاهکار تبدیل کنید، باید چند اصل مهم در طراحی برجسته را در نظر بگیرید.

 

طراحی سایت آموزش و پرورش باید متوسط ​​باشد

بدیهی است که وب سایت های آموزشی باید حاوی اطلاعات جذاب باشند، بنابراین کاربران در واقع نیازی به پیمایش یک صفحه نیمه خالی برای همیشه ندارند. اما نیازی به استفاده از فونت های سنگین و اضافه کردن دکمه های متعدد به صفحه اصلی نیست. فونت های آسان برای خواندن را روی دکمه های پررنگ انتخاب کنید. اطلاعات جذاب را به روشی بدون مزاحم ارائه دهید تا کاربران بتوانند به راحتی آنچه را که می خواهند پیدا کنند. با این حال، وب سایت شما می تواند آموزنده و مفید باشد، اما طراحی متوسط ​​به شما کمک می کند تا تجربه کاربری بهتر و رابط کاربری تمیزی ارائه دهید.

 

به سلسله مراتب اطلاعات وب سایت توجه کنید

بهترین طراحی سایت آموزشی آنلاین دانشگاهی، طراحی است که به سلسله مراتب اطلاعات وب سایت توجه کند. اگر مؤسسه آموزشی اطلاعات ساختاری برای وب سایت و سیستم فیلترینگ خود داشته باشد، احتمالاً روند آموزشی یکسان خواهد بود: ساختارمند و برنامه ریزی شده. هنگام ایجاد یک وب سایت آموزشی، مطمئن شوید که تمام بخش های مهم از صفحه اصلی قابل دسترسی هستند.

 

از مطالب مرتبط و جذاب استفاده کنید

وب سایت های آموزشی عالی، بسترهای مناسبی برای میزبانی محتوای دیداری و صوتی هستند. بسیاری از مردم مواد بصری را به متون سنتی ترجیح می دهند. راهنماها، آموزش ها و سخنرانی های مفید را برای تعامل با دانش آموزان بارگذاری کنید. علاوه بر این، می توانید از سایت خود به عنوان یک کتابخانه استفاده کنید، جایی که مطالب درسی، فهرست های مطالعه را در اختیار دانش آموزان قرار می دهید و حتی از طریق انجمن های داخلی با آنها ارتباط برقرار می کنید. همچنین، ویدیوهای جذابی بسازید که به اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی ضربه می زنند تا پیام را دریافت کنند.

 

وب سایت آموزشی باید انعطاف پذیر باشد

به عبارت دیگر، وب سایت خود را چابک کنید. روندها به سرعت تغییر می کنند، بنابراین آزمایش و بهینه سازی مداوم لازم است تا بفهمیم کدام چیدمان اطلاعات برای درگیر نگه داشتن مخاطب بهتر عمل می کند. همچنین، ممکن است ایده خوبی باشد که مطالبی را در صفحاتی که مخصوصاً برای این مواد طراحی شده اند نشان دهید.

 

اگر به فکر پیشرفت کسب و کار اینترنتی خودت هستی پیشنهاد میکنیم از صفحه خدمات طراحی سایت ما دیدن فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *