یک وب سایت لوازم آرایشی عالی چیست؟ پاسخ می تواند متفاوت باشد، اما به احتمال زیاد به خود محصولات مربوط می شود: تنوع، قیمت، کیفیت و غیره. اما در اینجا یک سوال پیچیده تر وجود دارد: چه چیزی باعث طراحی وب سایت لوازم آرایشی آنلاین عالی می شود؟

رفتارهای خریدار در مورد یک وب سایت تجارت الکترونیک اهمیت دارد و داده های زیادی برای پشتیبان گیری از طراحی وب خوب وجود دارد.

سی و نه درصد از کاربران یک وب سایت را در صورتی که بارگذاری آن خیلی طول بکشد، رها می کنند. علاوه بر این، 38 درصد از مشتریان سایتی را که جذاب، نامرتب یا آشفته است رها می کنند.

هفتاد و پنج درصد مردم اعتبار یک شرکت را بر اساس وب سایت آن قضاوت می کنند.

با این حال، این نباید برای شما تعجب آور باشد. چه لوازم آرایشی، مراقبت از مو، یا مراقبت از پوست می فروشید، یا صاحب یک سالن زیبایی، کاشت ناخن، آرایشگاه، یا غیره …. هستید، به عنوان یک متخصص داخلی در صنعت زیبایی، اهمیت ظاهر را درک می کنید.

و بدون شک، اگر در تجارت زیبایی هستید، باید ظاهر خوبی داشته باشید و این صنعت را به استاندارد طلایی برای مقاصد دیجیتالی زیبا، جذاب و با تبدیل بالا تبدیل کنید.

 

مراحل طراحی سایت لوازم آرایشی

  1. از سلسله مراتب بصری استفاده کنید

هر صفحه دارای یک سلسله مراتب بصری است. یک طراح حرفه ای از سلسله مراتب بصری استفاده می کند تا ابتدا توجه بازدیدکنندگان را به مهم ترین عناصر معطوف کند. موقعیت، اندازه ها، جلوه های بصری است همه بخشی از طراحی سایت لوازم آرایشی هستند.

ترکیب عناصر تاثیر آنها را چند برابر می کند. همه متوجه یک ویدیوی بزرگ در بالای صفحه خواهند شد. تعداد کمی از مردم قادر به خواندن متنی با فونت کم هستند که با تصاویر احاطه شده است.

دلیل اینکه چشمان شما در هر صفحه ای که در اینترنت بازدید می کنید مسیر خاصی را دنبال می کند به سلسله مراتب بصری مربوط می شود. هنگامی که به طور عمدی استفاده می شود، توجه بازدید کننده را از طریق یک سری پیام هدایت می کند و در نتیجه دعوت به عمل می شود.

سلسله مراتب یک اصل طراحی مهم است که به نمایش محصولات زیبایی شما به شیوه ای واضح و موثر کمک می کند. اگر از سلسله مراتب به درستی استفاده کنید، می‌توانید توجه بازدیدکنندگان سایت را به ترتیب اولویت، از مهمترین بخش شروع کنید.

 

اجزای اصلی سلسله مراتب بصری عبارتند از:

اندازه و وزن: مهم‌ترین دارایی‌های خود مانند نام و لوگوی شرکت خود را بزرگ‌تر و قابل مشاهده‌تر کنید. خوانندگان به طور طبیعی ابتدا به سمت عناوین بزرگ و پررنگ می روند، قبل از اینکه به متن پاراگراف کوچکتر بروند.

قرار دادن عنصر: از چیدمان مناسب وب سایت استفاده کنید تا توجه بازدیدکنندگان خود را در جهت درست هدایت کنید. به عنوان مثال، می توانید یک دکمه مهم فراخوان برای اقدام را در مرکز صفحه قرار دهید یا لوگوی خود را در هدر قرار دهید.

نوارها و چیدمان های شبکه ای عناصر قدرتمند طراحی سایت لوازم آرایشی هستند که می توانند به شما در دستیابی به سلسله مراتب بصری قوی کمک کنند.

 

 

عکس ها، نمونه های ملموس تأثیر بیشتری نسبت به وعده های مبهم دارند.

اکثر وب سایت های زیبایی ادعا می کنند که می توانند افراد را زیبا جلوه دهند. با این حال، گنجاندن تصاویری از کار شما یا افرادی که محصولات شما را می پوشند در وب سایت زیبایی شما نشان دهنده توانایی شما در ارائه خدمات است.

ارسال تصاویری که سبک منحصر به فرد برند شما را برجسته می کند، مشتریانی را جذب می کند که آن را به اشتراک می گذارند. در نتیجه، مشتریان بیشتری به دست خواهید آورد و حفظ خواهید کرد.

بنابراین، عکس هایی را در وب سایت لوازم آرایشی خود قرار دهید که مهارت و استایل شما را نشان دهد. به مشتریان بالقوه نشان دهید که می توان به آنها اعتماد کرد تا ظاهر و احساس زیبایی داشته باشند.

یک گالری از محبوب ترین مانیکورها، مشتریان رنگ مو یا برنامه های آرایشی خود بسازید.

آیا صاحب سالن هستید؟ سپس، یک صفحه برای هر یک از اعضای تیم ایجاد کنید و گالری از بهترین کارهای آنها را تکمیل کنید.

اگر محصولات زیبایی تولید می کنید، مشتریان خود را تشویق کنید تا از یک هشتگ سفارشی برای ارسال عکس های خود در حالی که محصولات شما را پوشیده اند در اینستاگرام استفاده کنند. سپس، در وب سایت خود، ویجتی را اضافه کنید که به طور خودکار آن عکس ها را نمایش می دهد.

به مشتریان اجازه دهید تصاویر را در بررسی محصولات خود بگنجانند.

اگر می‌خواهید برند بعدی باشید، باید برندی درخشان داشته باشید. این شامل یک وب‌سایت حرفه‌ای و سفارشی است که به دنیا نشان می‌دهد که برند زیبایی شما چیست.

چهره ها شکل خاصی از تصویرسازی قوی هستند. ما بیش از هر چیز دیگری از لحظه تولد به چهره ها نگاه می کنیم. قدرت مغناطیسی تصاویر افراد در طراحی وب سایت زیبایی فوق العاده مفید است.

 

  1. اطمینان حاصل کنید که سایت شما برای پیمایش آسان است

شما می خواهید که کاربران شما بتوانند به سرعت آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند. علاوه بر این، یک وب سایت لوازم آرایشی با ناوبری خوب به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای شما را نمایه کنند و در عین حال تجربه کاربر را تا حد زیادی بهبود می بخشد:

لوگوی خود را به صفحه اصلی پیوند دهید: این نکته طراحی وب سایت یک روش استاندارد است که بازدیدکنندگان شما انتظار آن را دارند و با چند کلیک آنها را ذخیره می کند.

به منوی خود توجه کنید: چه یک لیست افقی سنتی، یک منوی ریمل یا چیز دیگری انتخاب کنید، منوی وب سایت شما باید قابل مشاهده باشد و به راحتی پیدا شود.

مقداری پیمایش عمودی را ارائه دهید: اگر سایت شما پیمایش طولانی دارد، مانند یک وب سایت یک صفحه، از یک منوی لنگر استفاده کنید. بینندگان می توانند به راحتی با یک کلیک به هر قسمت از سایت حرکت کنند. جایگزین دیگر استفاده از دکمه «بازگشت به بالا» است که بازدیدکنندگان را بدون توجه به جایی که در سایت شما هستند به بالای صفحه بازمی گرداند.

روی پاورقی خود کار کنید: فوتر وب سایت شما احتمالاً آخرین چیزی است که بازدیدکنندگان مشاهده می کنند، بنابراین ایده خوبی است که تمام اتصالات ضروری خود را در آنجا نگه دارید. این می تواند شامل اطلاعات تماس شما، نمادهای شبکه اجتماعی، و یک نسخه کوتاه شده از منوی شما و همچنین هر پیوند مرتبط دیگری باشد که بازدیدکنندگان ممکن است به دنبال آن باشند.

از آنجایی که ناوبری همیشه وجود دارد، فرصتی برای برقراری ارتباط فراهم می کند. بازدیدکنندگان معمولاً بازدید خود را با پیمایش روی هدر آغاز می کنند. هر چیزی، حتی منوهای شما، به احتمال زیاد در آنجا مشاهده می شود.

اگر برچسب‌های ناوبری شما عمومی هستند، صدها، اگر نه میلیون‌ها، وب‌سایت به اشتراک گذاشته می‌شوند. شما فرصتی را برای بهره مندی از بهترین شیوه ها در ناوبری وب سایت، کمک به بازدیدکنندگان و افزایش بهینه سازی موتور جستجو از دست داده اید.

 

  1. شواهد و اثبات اجتماعی را اضافه کنید

میل انسان به انجام کاری که دیگران انجام می دهند به عنوان “سوگیری انطباق” شناخته می شود. ارائه شواهدی مبنی بر اینکه دیگران شما را انتخاب کرده اند باعث می شود شرکت شما انتخاب خوبی به نظر برسد.

سریع‌ترین و ساده‌ترین راه اضافه کردن گواهینامه است. در اینجا انواع دیگری از اثبات اجتماعی وجود دارد .

تاییدیه های اینفلوئنسرهای مربوطه

بررسی محصول از مشتریان

آرم رسانه هایی که شرکت شما در آن ذکر شده است

ویجت های رسانه های اجتماعی که اندازه فالوورهای شما را نشان می دهد

مهرهای اعتماد، از جمله عضویت در انجمن، گواهینامه های امنیتی و جوایز

 

  1. نام تجاری منحصر به فرد خود را به نمایش بگذارید

هر مشتری منحصر به فرد است.

و همانطور که مشتریان خود را تشویق می کنید تا به بهترین شکل ظاهر شوند، طراحی سایت لوازم آرایشی شما نیز باید منحصر به فرد بودن برند شما را منعکس کند.

این به ویژه برای یک وب سایت زیبایی جدید صادق است. اگر در حال تنظیم یک طرح تجاری برای شروع یک تجارت زیبایی جدید هستید، لزوم داشتن یک هویت بصری قوی برای برندهای زیبایی خود را فراموش نکنید.

به هر حال مصرف کنندگان نمی خواهند مانند دیگران ظاهر شوند. آنها می خواهند شخصیت خود را به رخ بکشند. آنها همچنین بررسی خواهند کرد که آیا وب سایت لوازم آرایشی شما به روش های منحصر به فردی متمایز است و چیزی خاص و متمایز ارائه می دهد یا خیر.

اگر وب سایت لوازم آرایشی شما از یک الگوی اولیه استفاده می کند و مانند هزاران وب سایت دیگر سالن ها، مراقبت از ناخن یا لوازم آرایشی ظاهر می شود، مردم نمی توانند شما را از وب سایت های دیگر شرکت های زیبایی تشخیص دهند.

یک طراحی وب سایت عالی آنچه را که کسب و کار زیبایی شما را متمایز می کند برجسته می کند و آن مشتریان را جذب می کند.

 

  1. وب سایت خود را برای سرعت بارگذاری سریع طراحی کنید

یک صفحه وب که بارگذاری آن بیش از حد طول می کشد، صفحه ای است که هیچ کس هرگز آن را مشاهده نخواهد کرد.

بین ثانیه های 4 و 5 از زمان بارگذاری وب سایت شما، 20 درصد از بازدیدکنندگان قبلاً آن را ترک کرده اند.

نه تنها این، هرچه وب سایت شما سریعتر بارگذاری شود، سئوی آن بالاتر از رتبه بندی است . بنابراین، پیدا کردن آن برای مردم آسان تر است.

زیباترین سایت ها دارای نمونه اولیه بالا و همچنین حداقل پیچیدگی بصری هستند. آنها هر دو ساده و بدون پیچیدگی هستند.

وب سایت “استاندارد” با نمونه اولیه بالا شامل موارد زیر است:

لوگو در بالا سمت چپ

ناوبری افقی در هدر

نوار جستجو در بالا

نمادهای اجتماعی در پایین

طراحی ریسپانسیو موبایل

 

  1. صفحه اصلی خود را حداقل عاری از درهم و برهم نگه دارید

یک وب سایت لوازم آرایشی خوب باید بلافاصله پیام اصلی و داستان برند شما را ارائه دهد. ما به ندرت هر کلمه ای را در یک وب سایت می خوانیم. در عوض، صفحه را سریع اسکن می کنیم و کلمات کلیدی، جملات و تصاویر را شناسایی می کنیم.

هرچه بازدیدکنندگان سایت شما کمتر بخوانند، روی آن کلیک کنند یا به خاطر بسپارند، توانایی آنها در هضم و ارزیابی محتوای شما بهتر خواهد بود.

این پیشنهادات ساده طراحی وب سایت می تواند به شما کمک کند که محتوای خود را تقسیم کنید و هنگام یادگیری نحوه طراحی یک وب سایت زیبایی، یک طراحی صفحه اصلی قابل ارائه و جذاب ایجاد کنید:

محتوای مهم را در بالای صفحه نگه دارید: بازدیدکنندگان باید بتوانند به محض ورود، بدون نیاز به پیمایش یا کلیک کردن در جایی، موضوع وب سایت شما را درک کنند.

از محتوای خود فاصله بگیرید: از فضاهای خالی بین عناصر استفاده کنید. با خالی گذاشتن برخی از قسمت ها، ظاهری کاملاً مطبوع و متعادل به طرح می دهید. برای متن خود در پاراگراف هایی با اندازه کوچک و قابل فهم بنویسید.

اضافه کردن تصاویر: ویژگی‌های رسانه با کیفیت بالا مانند تصاویر خیره‌کننده، هنر برداری یا نمادها، به عنوان مثال، به‌عنوان رویکردهای جایگزین برای برقراری ارتباط پیام شما به طرز شگفت‌انگیزی کار می‌کنند.

شامل یک تماس برای اقدام: از خرید تا ثبت نام، بازدیدکنندگان سایت را تشویق کنید تا با قرار دادن دکمه فراخوان برای اقدام (CTA) در صفحه اصلی، اقدامی را که می خواهید انجام دهند.

 

  1. ساختار موبایل ایجاد کنید

مهم نیست چه دستگاهی را مرور می‌کنند، همه بازدیدکنندگان سایت شما باید بتوانند از وب‌سایت زیبایی حرفه‌ای شما در بهترین حالت خود قدردانی کنند.

نسخه موبایل سایت خود را در حالی که خود را کاربر تصور می کنید ارزیابی کنید و هر صفحه، عملکرد کاربر و دکمه را آزمایش کنید.

محدود کردن عناصر صفحه و کوچک کردن برخی از مؤلفه‌ها، مانند منو، را در نظر بگیرید تا وب‌سایت تلفن همراه خود را تمیزتر و کمتر از نسخه دسک‌تاپ‌تان شلوغ کنید.

 

  1. مشتریان را از طریق رسانه های اجتماعی در ارتباط نگه دارید

شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی به برندهای آرایشی اجازه می‌دهند تا با مخاطبان هدف خود به صورت انفرادی ارتباط برقرار کنند و آن مخاطبان را به مشتریان تبدیل کنند.

لوازم آرایشی، اسکراب‌های بدن، اسپری‌های مو، و عطرها همگی نمونه‌هایی از موارد زیبایی هستند که برای ارائه به بهترین شکل به یک رسانه بصری متکی هستند.

یکپارچه‌سازی رسانه‌های اجتماعی به دستیابی به چند هدف کلیدی، از جمله بهبود دسترسی و قرار گرفتن در معرض برند شما کمک می‌کند. همچنین تعامل وب سایت را تحریک می کند و به رشد مخاطبان رسانه های اجتماعی شما کمک می کند.

وب سایت و رسانه های اجتماعی شما باید در کنار هم کار کنند. این کار برند شما را تبلیغ می کند و ترافیک پروفایل های رسانه های اجتماعی شما را افزایش می دهد.

چالشی که برندهای زیبایی همچنان با آن مواجه خواهند بود این است که چگونه با مصرف کنندگان تعامل داشته باشند و در عین حال حضور آنلاین خود را برای مکالمات فردی با مردم حفظ کنند. با توجه به پیشرفت عمومی رسانه‌های اجتماعی و مشارکت روزافزون مصرف‌کنندگان، برندهای آرایشی می‌توانند به کانال‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، یوتیوب و هر چیزی در این بین رفته و با فالوورهای فداکار خود ارتباط برقرار کنند و توسط افراد جدید دیده شوند.

 

اگر به فکر پیشرفت کسب و کار اینترنتی خودت هستی پیشنهاد میکنیم از صفحه خدمات طراحی سایت ما دیدن فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *