طراحی سایت های رستوران و فست فود اغلب فاقد جذابیت بصری هستند، حتی اگر هدفشان وسوسه کردن مخاطبانشان باشد. با این حال، بهترین وب سایت های رستوران فوق العاده جذاب هستند.

راز ایجاد زیباترین وب سایت ها این است که یاد بگیرید از چشم مشتریان خود ببینید. این به شما کمک می کند تا توجه مخاطبان خود را به خود جلب کنید.

وقتی با وب سایت های رستوران و فست فود کار می کنید، فقط نمی خواهید یک بشقاب غذا یا یک ساندویچ را نشان دهید. در عوض، محیط، گفتگو، غذاهای جذاب و حال و هوای کلی را در نظر بگیرید.

ممکن است انجام این کار در یک تصویر یا صفحه وب چالش برانگیز به نظر برسد. ما اینجا هستیم تا نکاتی عالی در مورد ایجاد وب سایت های رستوران و فست فود عالی به شما ارائه دهیم.

 

مراحل طراحی سایت رستوران و فست فود

از دیدگاه مشتریان خود فکر کنید

هنگام ایجاد وب سایت های رستوران و فست فود، نگاه کردن از سمت مشتریان شما کمک می کند. دوست دارید به چه کسی برسید و چرا؟ یک فست فود راحت که برای دانشجویان و وبلاگ نویسان جذاب باشد، حال و هوای متفاوتی با پیتزا فروشی و ماکارونی خانوادگی خواهد داشت.

دوست دارید مشتریان شما در مورد رستوران شما چه بدانند؟ آیا وای فای رایگان و قهوه و کیک فوق العاده است؟ یا در مورد پیتزاهای ویژه و فضای بازی برای بچه ها چطور؟ هنگام طراحی وب سایت رستوران و فست فود خود، موارد زیر را در نظر بگیرید:

اینجا چی بخورم؟ این می تواند شامل یک منوی کامل و همچنین تصاویر عالی باشد.

هزینه غذا چقدر خواهد بود و آیا غذاهای ویژه وجود دارد؟

ظاهر رستوران چگونه است؟ شامل تصاویر از یک گالری.

رستوران کجاست؟

آیا می توانم به صورت آنلاین میز یا تحویل را رزرو کنم؟

چگونه اطلاعات تماس این رستوران را پیدا کنم؟

آیا می توانم در حین ناهار کاری از وای فای استفاده کنم؟

آیا این رستوران برای کودکان مناسب است؟

پرسیدن سوال به شما کمک می کند تا نیازهای مشتریان خود را درک کنید (و با آنها صحبت کنید).

 

بهترین وب سایت های رستوران و فست فود سادگی را پذیرفته اند

وب سایت های رستوران اغلب بسیار بصری هستند. این به اشتراک گذاری رنگ، فضا و جذابیت زیبایی یک فضا کمک می کند. هر زمان که از متن استفاده می شود، باید آن را به حداقل رساند.

شما باید تمام اطلاعات مورد نیاز مشتریان را در اختیار آنها قرار دهید و در عین حال تنها مقدار کمی از اطلاعات را ارائه دهید. محتوا را در چند پاراگراف کوچک در یک وب سایت فست فود نگه دارید.

 

یک طرح رنگی جذاب انتخاب کنید

وب سایت های برتر رستوران و فست فود از یک طرح رنگی جذاب استفاده می کنند . استفاده از رنگ‌های روشن به‌عنوان پس‌زمینه، جذابیت بصری را برای یک سایت غذاخوری به ارمغان نمی‌آورد. در عوض، پس زمینه خود را کم رنگ و خنثی نگه دارید.

اگر می‌خواهید رنگ‌های روشن یا جسورانه مانند سبز و قرمز یک رستوران ایتالیایی به آن اضافه کنید، از آن‌ها در حد اعتدال استفاده کنید یا ممکن است مشتریان خود را تحت تأثیر قرار دهید.

وب سایت های فست فود باید ساده و خوانا باشند. مشتریان شما به دنبال اطلاعات کلیدی هستند که بتوانند به راحتی هضم کنند. حروف را ساده و بسیار خوانا نگه دارید.

 

طراحی ساده

صفحه فرود یک وب سایت غذاخوری باید ساده و تمیز باشد. شما می خواهید صفحه شما کاربرپسند باشد در حالی که تمام اطلاعات اولیه را ارائه می دهد. به طرح‌های ساده پایبند باشید که تازه و بی‌نظم به نظر می‌رسند.

 

سایتی ایجاد کنید که به راحتی قابل پیمایش باشد

بهترین وب سایت های مواد غذایی به راحتی قابل پیمایش هستند. این به این معنی است که همه اطلاعات موجود در سایت شما به راحتی پیدا می شود. وقتی وب سایت های مواد غذایی به خوبی طراحی شوند، مشتریان می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند. پیمایش در یک وب سایت رستوران و فست فود باید بصری باشد.

داشتن صفحات سبک صنعتی برای سفارشات، رزروها، منوها، معرفی و اطلاعات تماس به مشتریان شما کمک می کند تا نحوه تعامل با یک سایت را درک کنند. این کار یافتن اطلاعات را سریع و آسان می کند.

 

نمایش اطلاعات به وضوح

وب سایت های رستوران و فست فود زمانی در بهترین حالت خود قرار می گیرند که تمام اطلاعات مورد نیاز مشتریان را به نمایش بگذارند. یک وب سایت وجود دارد تا به مشتریان تمام آنچه را که در مورد یک تجارت باید بدانند، بگوید. با دسترسی آسان به اطلاعات، مشتریان نیازی به جستجو در جای دیگری نخواهند داشت.

 

منو

هنگامی که یک صفحه منوی اختصاصی ایجاد می کنید، مشتریان می توانند آنچه را که باید بخورند ارزیابی کنند. همه منوهای مختلف خود (مانند صبحانه، ناهار، شام یا منوی آخر شب) را به راحتی در دسترس قرار دهید.

روشن کنید که انتخاب های مختلف منو بسته به زمان روز و اینکه چه زمانی در دسترس است، در دسترس خواهند بود. این امکان را برای مشتریان خود فراهم کنید که به راحتی از یک منو به منوی دیگر حرکت کنند.

 

سفارش آنلاین

بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند به صورت آنلاین سفارش دهند. اگر یک سیستم سفارش آنلاین ایجاد کنید، مشتریانی که در حال مرور خوراکی های خوشمزه هستند، ممکن است تصمیم بگیرند آنچه را که پیشنهاد می کنید سفارش دهند. وب‌سایت‌های فست فود که امکان سفارش آنلاین را می‌دهند، نرخ تبدیل بالاتری خواهند داشت.

اگر کاربران مایل به سفارش آنلاین هستند، بهترین وب سایت های مواد غذایی این کار را به یک روش بسیار ساده و آسان تبدیل می کنند. مشتریان شما باید بدانند سفارش آنها چه زمانی ثبت شده است، چه زمانی آماده می شود و چگونه می توان آن را تحویل گرفت یا تحویل داد.

 

به مشتریان اجازه دهید مکان شما را بدانند

اگر یک مکان واحد دارید، می توانید آدرس خود را به صورت آنلاین قرار دهید. بسیاری از رستوران ها حتی وب سایت های غذایی خود را با نقشه طراحی می کنند.

هر خروجی را با یک نقشه و یک آدرس در سایت خود قرار دهید. جزئیات تماس و ساعات معاملاتی را به سایت خود اضافه کنید تا مشتریان شما بدانند چگونه شما را پیدا کنند.

 

یک دکمه بازخورد اضافه کنید

با افزودن دکمه بازخورد، مشتریان احساس ارزشمندی خواهند کرد. وقتی نشان می‌دهید که به فکر یا احساس مشتریانتان اهمیت می‌دهید، دست به دست می‌شوید. شما بینشی در مورد چگونگی بهبود خدمات خود به دست خواهید آورد.

همچنین فضایی را برای مشتریان ایجاد خواهید کرد تا هر گونه شکایت را در میان بگذارند تا به راحتی حل شود.

 

دکمه های رسانه های اجتماعی را اضافه کنید

آیا دوست دارید مشتریان شما در مورد کارهای روزمره شما بیشتر بدانند؟ آیا می خواهید آنها را تشویق کنید که شما را دنبال کنند یا روزانه با شما تعامل داشته باشند؟ اگر چنین است، همیشه می توانید دکمه های رسانه های اجتماعی را به سایت خود اضافه کنید.

یک دکمه تماس برای اقدام اضافه کنید که افراد را تشویق می کند تا شما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنند. “ما را در اینستاگرام دنبال کنید” یا “ما را در فیس بوک لایک کنید” مشتریان شما را تشویق می کند. بهترین وب سایت های رستوران و فست فود اغلب شامل تصاویری از سایت های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام هستند.

 

یک صفحه جذاب درباره ما و یک لوگوی قابل شناسایی به راحتی ایجاد کنید

اگر می خواهید یکی از خیره کننده ترین وب سایت های مواد غذایی را ایجاد کنید، روی صفحه درباره ما تمرکز کنید. این فضا یا شخصیت رستوران شما را نشان می دهد. می توانید افرادی را که پشت رستوران شما هستند، مانند سرآشپز یا صاحبان رستوران معرفی کنید. همچنین می توانید آنچه را که در مورد غذا دوست دارید، فرهنگ رستوران خود و آنچه شما را از رقبا متمایز می کند به اشتراک بگذارید.

 

 

به مشتریان خود نگاهی به پشت صحنه بیندازید

اگر رستوران شما به خاطر یک غذای مرغ عالی یا لازانیا گیاهی معروف است، به مشتریان خود نگاهی به طرز تهیه آن بیندازید. این باعث ایجاد اعتماد در روند شما می شود. اگر هنوز غذای شما را امتحان نکرده باشند، بینندگان را تشویق می کند. همچنین به مشتریان خود اطلاع می‌دهید که غذای تازه‌ای می‌خورند که دوباره گرم نشده یا از منبع خارجی خریداری نشده است.

 

تصاویر عالی اضافه کنید

وب‌سایت‌های رستوران و فست فود برای افزودن آن لمس خاص به تصاویر متکی هستند. شما می خواهید مشتریان شما بتوانند بالا آمدن بخار یک کاپوچینو را ببینند یا رطوبت یک تکه کیک شکلاتی را بچشند.

استفاده از یک تصویر عالی در صفحه فرود خود، مشتریان خود را جذب خواهید کرد. مطمئن شوید که تصاویر عالی را نیز به صفحه منوی خود اضافه می کنید. هدف شما این است که مخاطبان خود را برای رزرو یا سفارش آنلاین وسوسه کنید.

عکاسی از غذا مشتریان شما را وسوسه می کند تا غذای شما را در صورتی که از استاندارد بسیار بالایی برخوردار باشند، امتحان کنند. بهترین وب سایت های مواد غذایی از تصاویر با کیفیت بالا استفاده می کنند که باعث می شود غذای شما وسوسه انگیز به نظر برسد. عکس‌های ملایم و دانه‌دار فاقد جذابیت هستند. برای وب سایت های غذاخوری ارزش مشورت با یک عکاس حرفه ای را دارد.

هنگامی که تصاویر را اضافه می کنید، به یاد داشته باشید که به فراتر از غذا نگاه کنید. تصاویری اضافه کنید که حال و هوای رستوران شما را نشان دهد. شما می خواهید مشتریان خود را تشویق کنید که با دوستان خود بیایند و از وقت خود لذت ببرند یا در حین نوشتن آخرین پست های وبلاگ خود از یک فنجان قهوه لذت ببرند.

 

اگر به فکر پیشرفت کسب و کار اینترنتی خودت هستی پیشنهاد میکنیم از صفحه خدمات طراحی سایت ما دیدن فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *