هنگامی که شما یک سایت خبری ایجاد و مدیریت می کنید، طراحی همه چیز است. خوانندگان می خواهند مستقیماً به اطلاعاتی که به دنبال آن هستند برسند. آن‌ها نمی‌خواهند ناوبری نامشخص یا یک رابط بصری طاقت‌فرسا در مسیرشان قرار بگیرد. به همین دلیل است که انتخاب موضوع مناسب برای کار بسیار مهم است. پس از همه، بسیاری از موضوعات خبری با طراحی ضعیف وجود دارد.

ویژگی‌های خاصی که هنگام انتخاب موضوع خبری باید جستجو کنید، با هدف سایت شما متفاوت است، اما مطمئناً می‌خواهید موضوعی را انتخاب کنید که خوانایی و سهولت پیمایش را در اولویت قرار دهد. همچنین باید مطمئن شوید که موضوع به‌طور بی‌نقص برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی شده است، زیرا خوانندگان فقط مرتبط‌ترین و به‌روزترین محتوای خبری را می‌خواهند. علاوه بر این، اگر قصد کسب درآمد از سایت خبری خود را دارید، پشتیبانی آسان از تبلیغات ضروری است.

 

ویژگی های کلیدی طراحی سایت خبری خوب چیست؟

  1. حفظ کاربر

علاقه مند نگه داشتن خواننده و حفظ آنها برای هر طراحی سایت خبری بسیار مهم است. این می تواند برای وب سایت های خبری چالش برانگیز باشد زیرا محتوای سنگینی دارند. یکی از اهداف حیاتی هر وب سایت جدید این است که اطمینان حاصل شود که بازدیدکنندگان به اندازه کافی علاقه مند به ماندن هستند و می خواهند به بازگشت ادامه دهند. بسیاری از اینها در نهایت به طراحی بصری وب سایت خلاصه می شود. اکثر بازدیدکنندگان نظر خود را در مورد یک وب سایت در چند ثانیه اول شکل می دهند. در اینجا چند نکته اساسی طراحی برای حفظ بهتر کاربر آورده شده است

 

سلسله مراتب محتوای مناسب را انتخاب کنید.

طرح‌بندی‌های ساده و تمیز با فاصله بین بخش‌ها را انتخاب کنید

انواع مختلف اخبار را با عبارات رایج دسته بندی کنید

برای شکستن یکنواختی متن از تصاویر و ویدیوهای با کیفیت استفاده کنید.

 

  1. تعامل کاربر

یکی از مهمترین مزیت های اخبار دیجیتال نسبت به اخبار سنتی، جذب واقعی خوانندگان است. این شامل اظهار نظر خوانندگان روی پست ها و شرکت در بحث ها و اشتراک گذاری موارد جدید با همتایان می شود. ادغام رسانه های اجتماعی با وب سایت های خبری به یک امر عادی تبدیل شده است. وب سایت های خبری بزرگ از دو طریق از رسانه های اجتماعی به نفع خود استفاده می کنند. اولین مورد استفاده از کانال های رسانه های اجتماعی آنها برای انتشار اطلاعات و رسیدن به مخاطب از طریق کانال های متعدد است. دوم اضافه کردن دکمه‌های رسانه‌های اجتماعی برای تشویق خوانندگان به اشتراک‌گذاری آنچه خوانده‌اند در پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی است.

 

  1. به حداکثر رساندن درآمد تبلیغات بدون مزاحم بودن

برخلاف رسانه های سنتی، اکثر وب سایت های خبری بیشتر محتوای خود را به صورت رایگان ارائه می کنند. چندین مطالعه نشان داده است که اکثر مردم حاضر به پرداخت هزینه برای اخبار آنلاین نیستند. دلایل مختلفی برای این وجود دارد، از جمله افرادی که معتقدند می توانند همان چیز را به صورت رایگان در جای دیگری دریافت کنند. یا اینکه ترجیح می دهند فقط برای سرگرمی هزینه کنند. در نتیجه، در حالی که اشتراک درآمدی به ارمغان می آورد، برای حفظ این وب سایت ها کافی نیست.

 

اگر به دنبال استفاده از این گزینه ها برای به حداکثر رساندن درآمد تبلیغاتی خود در طراحی سایت خبری خود هستید، در اینجا چند نکته وجود دارد:

اطمینان حاصل کنید که تبلیغات مزاحم نیستند. این می تواند منجر به پرش کاربران به زودی شود.

برای اطمینان از ایجاد درآمد خوب از تبلیغات، باید اطمینان حاصل کنید که ترافیک بالا، بازدیدکنندگان و مشترکین بازگشتی دارید. اینها با نکات قبلی که در این بخش مورد بحث قرار گرفت، مرتبط هستند.

 

  1. کاهش نرخ پرش

برخلاف اکثر وب‌سایت‌ها، با یک وب‌سایت خبری، شما می‌خواهید بازدیدکنندگانتان هر روز و احتمالاً چندین بار در روز بازگردند. بنابراین، اطمینان از داشتن نرخ پرش خوب بسیار مهم است. نرخ پرش، به عبارت ساده، درصد بازدیدهای تک صفحه ای است. این اغلب نشان‌دهنده این است که خواننده چیزی را که به دنبالش بود پیدا نکرده است یا به اندازه کافی علاقه‌مند به کاوش صفحات بیشتر نبوده است. در اینجا چند راه برای کاهش نرخ پرش در وب سایت های خبری آورده شده است.

 

  1. اطمینان از به روز رسانی به موقع

اگر خواننده ای خبری را که به دنبالش آمده یا محتوای قدیمی پیدا نکند، می تواند او را وادار به ترک فوری کند.

برجسته کردن اخبار پرطرفدار به صورت استراتژیک اخبار پرطرفدار را برجسته کنید و مقالات مرتبط را در همان بخش اضافه کنید تا آنها را به خواندن بیشتر تشویق کنید.

محتوا را خواناتر کنید  – اخبار همیشه “سرگرم کننده” نیستند و موضوعات در دست شما نیستند. این اغلب می‌تواند منجر به گزارش‌های خبری خشک و کسل‌کننده شود که توجه خواننده را جلب نمی‌کند. با این حال، ابزارهای متعددی برای کمک به خواندن بیشتر محتوا وجود دارد.

 

  1. سرعت بارگذاری خوب

سایت‌هایی که در عرض پنج ثانیه بارگیری می‌شوند (در مقایسه با سایت‌هایی که در 19 ثانیه بارگیری می‌شوند)، میانگین جلسات 70٪ طولانی‌تر را مشاهده می‌کنند. سرعت بارگذاری خوب به دلایل مختلفی مهم است، اما عمدتاً برای تجربه مشتری. این امر به ویژه در مورد وب سایت های خبری صدق می کند و گزینه های زیادی برای دسترسی افراد به اخبار وجود دارد. این جنبه به ظاهر کوچک می تواند یک عامل تعیین کننده مهم باشد. انتخاب یک شرکت میزبانی وب قابل اعتماد به معنای زمان کم یا بدون خرابی است. همچنین، این وب سایت ها باید دارای صفحات سازگار با AMP باشند. این به ناشران اجازه می‌دهد تا نسخه‌های بهینه‌سازی شده برای موبایل را در وب‌سایت‌های خود ارائه دهند.

 

  1. سازگاری با موبایل

اتخاذ استراتژی موبایل اول مهم ترین روند برای طراحی سایت خبری جدید در چند سال اخیر بوده است. با توجه به اینکه افراد بیشتری اخبار را در حال حرکت چک می کنند و اخبار مهم را به روز می کنند، این روند ادامه خواهد داشت.

 

اگر به فکر پیشرفت کسب و کار اینترنتی خودت هستی پیشنهاد میکنیم از صفحه خدمات طراحی سایت ما دیدن فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *