هیچ دو مطب پزشکی شبیه هم نیستند. برای مثال، مطب دندانپزشکی ممکن است با مدل‌هایی از دهان انسان، پوسترهایی که نحوه صحیح نخ دندان کشیدن را توضیح می‌دهند و تصاویری از بیمارانی که سفیدهای مرواریدی خود را نشان می‌دهند تزئین شده باشد. از سوی دیگر، یک کلینیک پزشکی ورزشی ممکن است تصاویر ورزشکاران مشهور را به نمایش بگذارد، پوسترهایی با سخنان الهام بخش آویزان کند و مجلات مرتبط با ورزش را در محل انتظار خود نگه دارد. واضح است که مطب های پزشکی با در نظر گرفتن مخاطبان خود طراحی می شوند.

همانطور که مطب شما یک مرکز فیزیکی برای مطب شما است، وب سایت مطب، کلینیک یا بیمارستان شما به عنوان مرکز حضور آنلاین شما عمل می کند و درست مانند مطب خود، باید به طراحی آن فکر کنید تا بهترین منبع ممکن برای بیماران شما باشد. هنگامی که شما یک طراحی محکم دارید، وب سایت شما می تواند مکانی باشد که در آن برند خود را به عنوان یک عمل پزشکی تثبیت می کنید و بیماران را برای دریافت اطلاعات مهم و تکمیل وظایف توانمند می کنید. طراحی ‌سایت پزشکی ایده‌آل، بیماران جدیدی را راه‌اندازی می‌کند تا در مورد خدمات شما اطلاعات کسب کنند و مراقبت‌ها را آغاز کنند، و به بیماران فعلی کمک کند تا صورتحساب‌ها را پرداخت کنند، اخبار یا رویدادها را به‌روزرسانی کنند، و به سؤالاتشان پاسخ داده شود و موارد دیگر.

 

اما طراحی سایت پزشکی شما ممکن است کاری ساده تر از انجام به نظر برسد. از این گذشته، به عنوان یک حرفه ای در بخش مراقبت های بهداشتی، بعید است که به عنوان یک وب مستر به عنوان یک وب مستر فعالیت کنید یا در زمینه کدنویسی تخصص دست نخورده ای داشته باشید.

ما یک راز کوچک طراحی وب را به شما معرفی می‌کنیم: با انجام تکالیف کوچک برای درک طراحی ‌سایت پزشکی و استفاده از ابزارهای مناسب، می‌توانید وب‌سایت مطب خود را بدون نیاز به تماس با یک توسعه‌دهنده ایجاد یا اصلاح کنید.

این راهنما یک نقطه شروع عالی است، چه شما یک مبتدی طراحی وب باشید و چه به دنبال یادگیری اصول اولیه ای که قبلا استفاده کرده اید. در آن موارد زیر را پوشش خواهیم داد:

 

شروع طراحی وب سایت پزشکی:

CMS مناسب را انتخاب کنید.

اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما سازگار با موبایل است.

وب سایت خود را تعاملی کنید.

مطالب ارزشمند را به اشتراک بگذارید

سایت خود را برای پیمایش آسان کنید.

شامل تصاویر قوی

نام تجاری خود را بگنجانید.

بهبود سرعت بار.

دستورالعمل های دسترسی به وب را رعایت کنید.

اطلاعات تماس واضح را ارائه دهید.

منابع بیمار محافظت شده با رمز عبور ایمن را ارائه دهید.

همانطور که شروع به کار می کنید، به یاد داشته باشید که همانطور که هیچ دو عمل پزشکی شبیه هم نیستند، هیچ دو وب سایت پزشکی هم شبیه هم نیستند. با راهنمایی های ارائه شده در این راهنما، شما آماده خواهید بود که نیازهای مخاطبان خاص خود را شناسایی کرده و برآورده کنید و ارتباطات عمیق تری با افرادی که به آنها خدمت می کنید تقویت کنید. آماده رفتن؟ بیایید شیرجه بزنیم!

 

سوالات متداول طراحی سایت پزشکی

در این بخش به چند سوال رایج در مورد طراحی سایت پزشکی پاسخ خواهیم داد. این اطلاعات پایه محکمی را فراهم می کند که می توانید برای طراحی وب سایتی که به درخشش تمرین شما کمک می کند، از آن استفاده کنید.

 

وب سایت پزشکی چیست؟

می‌توانید وب‌سایت پزشکی خود را به‌عنوان یک نمایش مجازی از هر چیزی که عمل شما نشان می‌دهد در نظر بگیرید. از صفحه “خدمات” تا فهرست وبلاگ شما، وب سایت پزشکی شما باید کارهایی را که به عنوان یک متخصص پزشکی انجام می دهید و نحوه خدمت رسانی به بیمارانی که برای مراقبت به مطب شما می آیند را نشان دهد.

برای بیماران شما، وب‌سایت پزشکی شما به‌عنوان منبعی با دسترسی آسان عمل می‌کند که در آن می‌توانند برای پاسخ به سؤالات خود، ابزارهایی برای برنامه‌ریزی قرار ملاقات و سفارش نسخه‌ها، و اخبار و به‌روزرسانی‌های مهم مراجعه کنند. هنگام طراحی وب سایت پزشکی خود، در نظر بگیرید که چگونه می خواهید عمل خود را ارائه دهید و چگونه می خواهید آن ارائه توسط مخاطبان شما دریافت شود.

 

چگونه یک وب سایت پزشکی ایجاد می کنید؟

یک وب سایت خوب طراحی شده با سازنده وب سایت یا سیستم مدیریت محتوا (CMS) شروع می شود که تصمیم دارید آن را میزبانی کنید. با CMS مناسب، می‌توانید یک وب‌سایت زیبایی‌شناختی ایجاد کنید که میزبان همه منابع و ابزارهایی است که می‌خواهید در اختیار بیماران خود قرار دهید. گزینه های CMS زیادی وجود دارد، اما برخی از آنها برای توسعه وب سایت پزشکی بهتر از بقیه هستند.

 

چه چیزی وارد یک وب سایت پزشکی قوی می شود؟

پاسخ به این سوال برای هر عمل پزشکی متفاوت به نظر می رسد. با این حال، سه ویژگی کلی وجود دارد که یک وب سایت پزشکی برای اینکه واقعاً برای مخاطبانش مفید باشد، نیاز دارد:

 

یک وب سایت پزشکی باید بدون توجه به توانایی یا دستگاه مورد استفاده برای هر بازدید کننده قابل دسترسی باشد.

یک وب سایت پزشکی باید به راحتی قابل پیمایش باشد.

یک وب سایت پزشکی باید اطلاعات واضحی ارائه دهد و میزبان منابع و ابزارهای مفیدی باشد که بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی از آنها استفاده کنند.

اکنون که اصول اولیه طراحی وب سایت پزشکی را آموخته اید، آماده هستید تا به نکات طراحی خاص تری بروید که می تواند وب سایت شما را به یک دارایی برای کار شما تبدیل کند.

مراحل طراحی سایت پزشکی

CMS مناسب را انتخاب کنید.

مطمئن شوید که وب سایت شما سازگار با موبایل است.

وب سایت خود را تعاملی کنید

محتوای ارزشمند را به اشتراک بگذارید.

سایت خود را برای پیمایش آسان کنید.

شامل تصاویر قوی.

نام تجاری خود را بگنجانید

بهبود سرعت بار.

دستورالعمل های دسترسی به وب را رعایت کنید.

اطلاعات تماس واضح را ارائه دهید.

 

اگر به فکر پیشرفت کسب و کار اینترنتی خودت هستی پیشنهاد میکنیم از صفحه خدمات طراحی سایت ما دیدن فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *