در چند سال گذشته، کووید-19 همه چیز را تغییر داده است، از سبک زندگی ما گرفته تا خرید مواد غذایی، و خرید لباس گرفته تا دارو و جواهرات. امروزه مردم ترجیح می دهند همه چیز را به صورت آنلاین از خانه هایشان خریداری کنند. اما، وقتی نوبت به خرید آنلاین جواهرات می رسد، باید مشتریان خود را با دادن همان حس و حال بدون دست زدن به آنها تحت تاثیر قرار دهید.

آیا می دانید غیرممکن نیست؟ راه اندازی وب سایت آسان است، اما مهم است که وب سایت جواهرات شما جذاب و قابل اعتماد به نظر برسد. هر صفحه از وب سایت شما باید دارای کوچکترین جزئیات و اطلاعات مورد نیاز مشتریان باشد تا اعتماد مشتریان را جلب کند.

 

ویژگی های طراحی سایت طلا و جواهرات

نرم افزار وب سایت مخصوص جواهرات

وب سایت کاربر پسند

صفحه “درباره ما”.

صفحه “شرایط و ضوابط”.

جزئیات قطعات جواهرات

توضیحات کامل محصول

عکاسی تفصیلی

پیشنهاد جدایی قیمت

گزینه های پرداخت امن و چندگانه

بیمه ترانزیت

خدمات مشتری در اشکال مختلف

سفارشی سازی

بهینه سازی موتور جستجو

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

ارائه محتوای ارزش افزوده

موبایل ریسپانسیو

سرعت صفحه

 

مراحل مهم برای طراحی سایت طلا و  جواهرات شما

در اینجا لیستی از مراحل و ویژگی های مهمی وجود دارد که باید قبل از کار بر روی وب سایت جدید خود یا بازسازی یک وب سایت قدیمی در نظر بگیرید.

 

 1. نرم افزار وب سایت مخصوص جواهرات

یک نرم افزار جواهرات به شما در دسته بندی و برچسب زدن جواهرات کمک می کند. این نرم افزار برای مدیریت موجودی، بررسی مشخصات و مراقبت از همه چیز از فروش گرفته تا حسابداری طراحی شده است. این کار شما را موثرتر و راحت تر می کند.

 

 1. وب سایت کاربر پسند

طرح‌بندی پیچیده، گیج‌کننده یا پیچیده یک وب‌سایت، یک تغییر بزرگ برای هر مشتری است. مطمئن شوید که سایت شما ساده، زیبا و دارای طراحی تمیز است و به مشتریان امکان می دهد محصولات را تنها با چند کلیک کشف کنند. هر چیزی که ارائه می دهید باید در صفحه اصلی قابل مشاهده باشد. یک وب سایت کاربر پسند منجر به رضایت مشتریان می شود.

 

 1. صفحه “درباره ما”

خرید جواهرات یک تجربه شخصی است. چه برای روز عروسی باشد و چه برای هدیه دادن به کسی، به اشتراک گذاشتن داستان شخصی شما ارتباط برقرار می کند و اعتماد ایجاد می کند.

صفحه درباره ما بدون شک مهمترین صفحه یک وب سایت است. و هنگامی که یک وب سایت جواهرات می فروشد، صفحه درباره ما یکی از مهم ترین راه ها برای ایجاد اعتماد در مشتریان است.

قبل از اینکه مشتریان تصمیم به خرید بگیرند، می خواهند بدانند که این فروشگاه متعلق به چه کسی است، اگر یک شرکت خصوصی است یا یک کسب و کار خانوادگی، قدمت شرکت، کجا واقع شده است، چه چیزی آن را منحصر به فرد می کند، و پاسخ هایی از این دست. شما باید مطمئن شوید که به تمام سوالات لازم پاسخ داده اید و تا آنجا که می توانید اطلاعات بیشتری در مورد فروشگاه آنلاین خود ارائه دهید.

 

 1. صفحه “شرایط و ضوابط”.

نکته مهم بعدی صفحه شرایط و ضوابط است که شامل تمام خط مشی های شما است. خرید آنلاین جواهرات به اندازه خرید آفلاین آن خطرناک است و یک تجارت گران قیمت است.

آخرین چیزی که یک مشتری می خواهد این است که جواهراتی را که برای آن مبلغ گزافی پرداخت کرده است، پس ندهد/ مبادله نکند. فقط برای اینکه از قبل شفاف باشید، همه سیاست های خود را در مورد بازگشت، مبادله، حمل و نقل، صورتحساب، شرایط و ضوابط، بیمه و غیره به زبانی قابل فهم در صفحه “شرایط و ضوابط” خود تنظیم کنید.

 

 1. جزئیات قطعات جواهرات

وقتی مشتری وارد یک جواهرفروشی فیزیکی می شود، با فروشنده در مورد آن قطعه، مقدار طلای استفاده شده، جواهرات استفاده شده، ارزش، هدر رفت و نرخ آن بحث و گفتگو می کند. اما، مردم هنگام خرید آنلاین مردد هستند. آنها نمی توانند با کسی صحبت کنند یا محصول را لمس و احساس کنند.

 

بنابراین، مهم است که تمام اطلاعات لازم و بیشتر را در اختیار مشتری خود قرار دهید. همه چیز باید در مورد تراش الماس، ارزش عیار طلا و مقدار طلای مصرفی گفته شود و همه چیز باید گفته شود. همچنین، تمام گواهینامه ها و استانداردهایی را که جواهرات شما مطابقت دارد به نمایش بگذارید.

 

 1. شرح مفصل محصول

این دوباره ناگفته نماند،توضیحات محصول ضروری است. اطمینان حاصل کنید که توضیحات شما فریبنده، جامع، آموزنده و دقیق هستند. توضیحات محصول نقش بزرگی در ایجاد اعتماد بین کاربران و ایجاد وب سایت های قانونی و صیقلی دارد. همچنین با سئوی وب سایت شما نیز خواهد شد.

 

 1. عکاسی با جزئیات

این بدون شک باید بزرگترین ویژگی باشد که وب سایت شما باید داشته باشد. قطعات جواهرات پیچیده و دقیق هستند. عکس های سایت شما باید روی پس زمینه سفید و از چندین زاویه کلیک کنید.

شما باید بتوانید رنگ، اندازه، طرح، جزئیات و زوایای مختلف جواهرات را به درستی نشان دهید. تصاویر بد می تواند بر فروش شما تأثیر منفی بگذارد.

 

 1. پیشنهاد جدایی قیمت

یکی دیگر از ویژگی های مهمی که طراحی سایت طلا و جواهرات شما باید داشته باشد، ارائه تقسیم قیمت است. اکثر فروشندگان قیمت جواهرات را پنهان می کنند و فقط یک قیمت را برای قطعه جواهر نشان می دهند.

ارائه تقسیم قیمت، به عنوان مثال، قیمت طلای استفاده شده، قیمت جواهرات استفاده شده، هزینه های ساخت و هدر رفت، بیمه (در صورت وجود) و غیره به بهبود حسن نیت و اعتماد شما در بین مشتریان کمک می کند. علاوه بر این، ویژگی‌های او می‌تواند به شما کمک کند در میان سایرینی که اصلاً آن را ارائه نمی‌دهند متمایز شوید.

 

 1. گزینه های پرداخت امن و چندگانه

داشتن گزینه های پرداخت امن تعدادی مزیت دارد مانند:

یک دروازه امن به مشتریان اعتماد می کند که اطلاعات شخصی و پول آنها در دستان امن است.

امکان پرداخت آسان بین المللی را فراهم می کند.

این راحت است، زیرا اکثر مشتریان جزئیات خود را ذخیره می کنند.

 

 1. بیمه ترانزیت

طلا، الماس و سایر جواهرات گران هستند و آسیب یا سرقت می تواند تهدید بزرگی برای شرکت و مصرف کننده باشد. ارائه “بیمه حمل و نقل” می تواند این خطر را تا حد زیادی کاهش دهد. اما اگر بخواهند بیمه را به صورت اختیاری یا اجباری ارائه دهند به صلاحدید شرکت است.

 

 1. خدمات مشتری در اشکال مختلف

خدمات مشتری شما می تواند مشتریان وفادار شرکت شما را ایجاد یا شکست دهد. کار به محض انجام فروش تمام نمی شود، بلافاصله پس از آن شروع می شود. برخی از نکات مهم که باید در نظر داشت عبارتند از:

شما باید بیش از یک راه برای تماس مشتریان با شما داشته باشید، قبل و بعد از فروش، و مطمئن شوید که همه این راه ها فعال هستند. جزئیات واضح تماس را که به وضوح قابل مشاهده است ارائه دهید.

با مشتریان خود تماس بگیرید تا بدانید اگر محصول را در شرایط خوبی دریافت کرده اند یا خیر، و اگر نه، چگونه می توانید به آنها کمک کنید.

از طریق ایمیل هایی درباره نظرات، پیشنهادات جدید، محصولات جدید و غیره با مشتریان خود در تماس باشید.

 

 1. سفارشی سازی

در صورت امکان، می توانید به مشتریان خود گزینه ای برای سفارشی سازی جواهرات خود ارائه دهید. این مزیت فوق العاده ای است که فروشگاه های آفلاین دارند، اما می توانید از مزایای آن نیز بهره مند شوید. طراحی سایت طلا وجواهرات می تواند مشتریان را قادر سازد تا یک قطعه را طراحی کنند یا راه ساده تری می تواند انتخاب فلز یا جواهری باشد که دوست دارند.

 

 1. بهینه سازی موتورهای جستجو

راه اندازی یک وب سایت طلا و جواهرات کار آسانی نیست. این احتمال وجود دارد که وب سایت شما با وجود داشتن تمام ویژگی های لازم، فروش نداشته باشد. بنابراین، SEO-بهینه سازی موتورهای جستجو بسیار مهم است .

استخدام کارشناسان حرفه ای سئو به شما کمک می کند تا وب سایت طلا و جواهرات خود را مدیریت کنید. متخصص دقیقاً می داند که چگونه ترافیک را به فروشگاه آنلاین شما هدایت کند و چگونه فروش را بهبود بخشد.

 

 1. بازاریابی رسانه های اجتماعی

مردم با درک بهتر شما می دانند که شما چه کار می کنید و چگونه آن را انجام می دهید. همچنین، بررسی ها نقش مهمی در تبدیل یک مشتری بالقوه به مشتری وفادار دارند. فعال بودن اجتماعی، تعامل با مشتریان از طریق پلتفرم هایی مانند فیس بوک، توییتر و غیره، نشان دادن نظرات مثبت و تشویق به بازخورد راهی عالی برای ایجاد اعتماد و روابط با مشتریان فعلی و جدید شما است.

اگر صاحب جواهر فروشی خود هستید، باید کارت ویزیت حرفه ای خود را داشته باشید. بسیاری از ابزارهای طراحی گرافیک آنلاین برای ایجاد جذابیت پیدا خواهید کردکارت ویزیت جواهرات، آنها را با نیازهای خود سفارشی کنید و کارت حرفه ای خود را در عرض چند دقیقه آماده کنید. این کارت را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا با مشتریان بیشتری ارتباط برقرار کنید.

 

 1. محتوای ارزش افزوده ارائه دهید

وب سایت شما باید با افرادی که در آن قرار می گیرند تعامل داشته باشد. پر کردن سایت ما با ویدیوهای اطلاعاتی و سرگرم کننده، داشتن صفحه چت زنده، و نشان دادن پیشنهادات و کوپن هایی که کاربرانی که برای اولین بار می توانند از آنها استفاده کنند، همگی راه های تعاملی عالی هستند. با این حال، اگرچه همه این راه‌ها عالی هستند، اما باید در نظر داشته باشید که همه این پنجره‌های بازشو نباید قدرتمند باشند و مشتری شما را از خود دور نکنند.

 

 1. موبایل ریسپانسیو

آیا می دانید که تقریباً 53.4 درصد از ترافیک وب سایت از تلفن های همراه است؟ آیا می دانید که برای وب سایت شما برای موبایل ریسپانسیو بودن ضروری است؟ اگر وب سایت جواهرات شما برای استفاده در گوشی های هوشمند قالب بندی نشده باشد، مشتریان زیادی را از دست خواهید داد. آنها وب سایت شما را رد می کنند و هرگز باز نمی گردند.

چه طلا و جواهرات بفروشید، چه جواهرات مصنوعی یا هر نوع جواهرات دیگری، سایت شما باید آسان برای استفاده باشد. کاربر پسند معادل دیجیتال خدمات مشتری است.

 

 1. سرعت صفحه

آیا تا به حال بررسی کرده اید که چقدر طول می کشد تا وب سایت شما باز شود؟ اگر بیش از 5 ثانیه طول بکشد، مشتریان خود را مجبور به ترک وب سایت و بازدید از رقبای خود می کنید.

مطمئن شوید که وب سایت شما تنها در 5 ثانیه همراه با تصاویر بارگذاری می شود. در غیر این صورت، مشتریان با ارزش خود را از دست خواهید داد. بنابراین، بررسی محصولات مختلف را بدون هیچ مشکلی برای آنها آسان کنید.

 

طرح‌بندی وب‌سایت واضح و مختصر به مشتریان شما کمک می‌کند بدانند که شما در ارائه خدمات صحیح به آنها جدی هستید. توصیفات و مشارکت در رسانه های اجتماعی به آنها کمک می کند تا بفهمند شما واقعی هستید و کلاهبردار نیستید.

شفاف بودن و ارائه جزئیات دقیق محصول به آنها کمک می کند به شما اعتماد کنند و پر سر و صدا بودن از طریق خدمات مشتری و تعامل، تردید را از بین می برد.

هر قدمی که در جهت بهبود کسب و کار آنلاین خود بردارید، به نوبه خود، شانس شما را برای به دست آوردن مشتریان وفادار افزایش می دهد. و این مشتریان دهان به دهان گسترش می دهند، حسن نیت شما را بهبود می بخشند و روابط شما را بهتر می کنند.

 

اگر به فکر پیشرفت کسب و کار اینترنتی خودت هستی پیشنهاد میکنیم از صفحه خدمات طراحی سایت ما دیدن فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *