در حالی که برخی از وب سایت های خبری با انگیزه تبادل اطلاعات اخبار ایجاد می کنند، برخی دیگر آن را برای کسب تبلیغات و رتبه های بالاتر ایجاد می کنند. مهم نیست که هدف نهایی شما چیست، اگر وب سایت خبری شما نتواند در بین وب سایت های برتر رتبه بندی کند، به سختی مخاطبان آن را می خوانند. از این رو، بدون شک سئو برای وب سایت های خبری از اهمیت بالایی برخوردار است.

بنابراین، سئو وب سایت های خبری چه تفاوتی با سایرین دارد؟

اگرچه روند بهینه سازی سئو برای وب سایت های خبری تقریباً شبیه به سایر سایت ها است، اما باید رویکرد هدفمندتری را دنبال کنید. از این رو، این پست را بخوانید تا بهترین راه برای انجام سئو سایت خبری برای کسب رتبه، دیده شدن و ترافیک را بیاموزید.

 

بهترین نکته برای انجام سئو برای سایت های خبری:

 1. یک وب سایت آسان برای مرور ایجاد کنید:

انتظار می رود که وب سایت های خبری حاوی هر قطعه اطلاعات مهم و جالب در سراسر جهان باشند. به منظور گنجاندن تمام جزئیات حیاتی، سایت های خبری در نهایت هزاران صفحه وب دارند که همه آنها باید بهینه و سازماندهی شوند.

اگر آن هزاران صفحه را بدون سازماندهی رها کنید، بازدیدکنندگان نمی توانند اطلاعات مرتبط را پیدا کنند. بازدیدکنندگان سایت شما گم خواهند شد.

از این رو، ابتدا ضروری است که یک ساختار منظم برای صفحات سایت خود ایجاد کنید. این را می توان با در نظر گرفتن نکات زیر انجام داد:

شامل یک نوار جستجو – مهم نیست که وب سایت شما چند صفحه دارد، ضروری است که یک نوار جستجو در بالای صفحه قرار دهید. این به کاربران کمک می کند مقالاتی را در مورد موضوعات مورد علاقه خود به طور موثر پیدا کنند.

اسکرول بی نهایت – هر یک از صفحات وب شما به روش منحصر به فرد خود بهتر از دیگری است. با این حال، شما نمی توانید یک وب سایت خبری را راه اندازی کنید، حتی زمانی که یکی یا دو نفر آنجا نباشند. اطمینان حاصل کنید که محتوای نامحدود در وب سایت شما به صورت بیت ها و بخش ها نمایش داده می شود.

ایجاد برچسب‌ها و دسته‌ها – مقالات مختلف را در مورد یک موضوع مرتبط با استفاده از برچسب‌ها و دسته‌ها گروه‌بندی کنید. همچنین اگر برچسب‌ها و دسته‌ها دارای Anchor Text باشند، از نقطه نظر SEO خوب هستند. خوب است که چنین پیوندهایی را در نوار ناوبری قرار دهید.

Breadcrumbs – با پیوند دادن صفحه اصلی به دسته اخبار، مرور را آسانتر کنید.

با تمام این نکات، بازدیدکنندگان شما به راحتی می توانند محتوای مورد نیاز خود را پیدا کنند. اما این نیست. برای بهینه سازی سئو وب سایت خبری خود و آسان کردن کار برای موتورهای جستجو، باید چند مرحله اضافی را تمرین کنید.

 

یک نقشه سایت از وب سایت خود ایجاد کنید – گوگل باید بتواند تمام مقالات خبری وب سایت شما را فهرست بندی کند. در غیر این صورت، آنها در نتایج جستجو رتبه بندی نخواهند کرد. بنابراین، با استفاده از ابزار تولید نقشه سایت، یک نقشه سایت برای وب سایت خود ایجاد کنید.

مقالات را بین یکدیگر پیوند دهید – شما باید پیوندهایی را بگنجانید که توجه کاربر را جلب کرده و آنها را ترغیب به کلیک روی آن کند. این به کسب اقتدار آنلاین کمک می کند، که برای بالا بردن رتبه بندی SERP شما مفید است.

 

 1. تکنیک های اولیه سئو را تمرین کنید:

سئو به دو صورت On-page و Off-page انجام می شود. برای بهینه سازی در صفحه، به مقالات با کیفیت بالا نیاز دارید که برای موتورهای جستجو و همچنین کاربران بهینه شده باشند. به عنوان یک وب سایت خبری، باید دارای یک وبلاگ باشد که هر روز به روز می شود.

 

 1. انجام تحقیقات عمیق کلمات کلیدی:

برای وب سایت های خبری، باید اقدامات سریع انجام دهید. در غیر این صورت، سایت های دیگر برنده مسابقه خواهند بود و مخاطبان شما را می دزدند. از این رو، باید در نوشتن مقالات خود بسیار سریع و در بهینه سازی آنها بسیار سریعتر عمل کنید.

از ابزارهای آنلاین مانند ابزار پیشنهاد کلمات کلیدی WebCEO برای انتخاب کلمات کلیدی مرتبط با موضوعات خود استفاده کنید. پس از شناسایی، کلمات کلیدی را در مکان های زیر وارد کنید:

توضیحات متا – آنها به عنوان دنباله ای برای عنوان صفحه عمل می کنند. از این رو، باید چشم نواز و مرتبط باشد.

عناوین صفحه – عناوین قابل کلیک، جلب توجه و جذاب برای صفحات خبری خود ایجاد کنید.

URL های صفحه – به جای استفاده از URL های پیش فرض ایجاد شده به طور خودکار برای صفحه وب خود، باید URL های خود را تعریف کنید. این به جلب اعتماد و وفاداری کاربر کمک می کند.

برچسب های H1-H4 – با تگ های هدر، گوگل و خوانندگان می توانند به راحتی محتوای مقالات خبری شما را درک کنند.

نام فایل‌ها و ویژگی‌های ALT تصاویر – شامل ویژگی‌های ALT و نام فایل‌ها برای همه تصاویر موجود در سایت شما. این به وب سایت شما کمک می کند تا در گوگل پیدا شود.

Anchor Texts – متن های لنگر پیوندهایی به پست های دیگر ایجاد کنید. این برای کسب رتبه های بالاتر مفید است.

 

 1. از استفاده از محتوای تکراری خودداری کنید:

اگر از محتوای تکراری استفاده می کنید، وب سایت خبری شما می تواند توسط گوگل جریمه شود. گوگل محتوای سرقت شده را اصلاح می کند و آنها را در رتبه بندی جستجوی خود رتبه بندی نمی کند. بنابراین، ایجاد مقالات اصلی، که کاربران قادر به یافتن آنها به صورت ارگانیک نیستند، حیاتی است.

با این حال، اگر نمی توانید محتوای اصلی را پیدا کنید، می توانید مراحل زیر را برای محافظت از وب سایت خود در برابر مشکلات محتوای تکراری تمرین کنید.

محتوا را به طور کامل ویرایش کنید و آن را منحصر به فرد کنید

خصیصه rel=”canonical” را به منبع اصلی وارد کنید

301 تغییر مسیر را با اشاره به مقاله اصلی تنظیم کنید

 

 1. شامل تصاویر قابل اشتراک گذاری در هر صفحه:

تصاویر یکی از جنبه‌های ضروری تجربه کاربر هستند و با تعداد زیادی عکس آنلاین، یافتن و ارسال تصاویر منحصر به فرد و مرتبط می‌تواند مشکل باشد. اما اگر از تصاویر در وب سایت خود استفاده می کنید، بهتر است از آنها برای سئو استفاده کنید.

 

اطمینان حاصل کنید که تصاویر در وب سایت شما در سرعت بارگذاری وب سایت شما دخالت نمی کند. برای این کار باید جنبه های زیر را در نظر بگیرید:

اندازه تصاویر را به حداقل برسانید

آنها را با فرمت صحیح ذخیره کنید

عرض و ارتفاع تصاویر را متناسب با صفحه ویرایش و تنظیم کنید

آنها را بدون کاهش کیفیت آنها فشرده کنید

تصاویر مشابه را در صورت لزوم ادغام کنید

وب‌سایت‌های خبری مختلف ممکن است از تصاویر یک قهرمان استفاده کنند، اما بهترین کار این است که یک تصویر منحصربه‌فرد را اضافه کنید. این کار باعث می شود پست شما را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید زیرا آنها تصویری دارند که قبلاً کسی ندیده است.

 

 1. یک وب سایت با سرعت بارگذاری سریع حفظ کنید:

هرچه سریع‌تر داغ‌ترین اخبار را به اشتراک بگذارید، احتمال دستیابی به نتایج دلخواه بیشتر می‌شود. سعی کنید اولین کسی باشید که به کاربران خود در مورد امور جاری و آخرین رویدادها بگویید. با سرعت بارگذاری سریع برای وب سایت خود، احتمالاً رتبه بالاتری در گوگل کسب خواهید کرد.

بهترین بخش این است که شما باید فقط چند چیز کوچک را تمرین کنید تا سرعت بارگذاری وب سایت خود را افزایش دهید.

تمام تصاویر وب سایت خود را بهینه کنید.

مطمئن شوید که صفحات وب سایت شما دارای حداقل کدها و کدهای تمیز هستند.

از تعداد ریدایرکت های کمتری استفاده کنید و در صورت امکان اصلا از آنها استفاده نکنید.

وب سایت خبری خود را بر روی یک سرور کارآمد یا در یک شبکه تحویل محتوا قدرتمند میزبانی کنید.

برای ایجاد محتوای با بارگذاری سریع از صفحات موبایل تسریع شده استفاده کنید.

 

 1. طراحی سئو سایت خبری مناسب برای موبایل:

اگرچه خواندن اخبار در روزنامه ها و دستگاه های بزرگتر نسبت به خواندن با موبایل های صفحه کوچک بسیار راحت است، اما تعداد زیادی از مخاطبان از موبایل استفاده می کنند. حال، اگر می‌خواهید آن مخاطبان موبایل را جذب کنید، باید یک وب‌سایت سازگار با موبایل ایجاد کنید. و این چیزی است که واقعاً بسیار مهم است زیرا ایندکس کردن موبایل اول گوگل یک معیار حیاتی در رتبه بندی وب سایت ها است.

خوشبختانه! بهینه سازی وب سایت برای خوانندگان موبایل کار سختی نیست. شما باید تغییرات جزئی ایجاد کنید تا به خوبی با صفحه نمایش های کوچک مطابقت داشته باشد.

طراحی واکنشگرا را ادغام کنید.

از فونت هایی با اندازه بزرگتر حداقل 16 استفاده کنید.

بازشوهای بازدارنده یا منحرف کننده را حذف کنید.

حداقل فضای اولیه را بین پاراگراف ها، خطوط، دکمه ها، تصاویر و سایر عناصر در صفحه خود بگذارید.

مطمئن شوید که وب سایت شما در پلتفرم موبایل نیز سریع بارگیری می شود.

 

 1. اصلاح همه خطاهای فنی:

ابتدا تعداد مقالات خبری را که قصد دارید به صورت روزانه پست کنید، برنامه ریزی کنید. برای اطمینان از اینکه وب سایت خبری شما تجربه ای غنی را به خوانندگان ارائه می دهد، تمام خطاهای فنی را اصلاح کنید و وب سایت خود را از انواع مشکلات دور نگه دارید.

حداقل یک بار در هفته یک ممیزی وب سایت انجام دهید. برای انجام چنین ممیزی می توانید از ابزارهای آنلاین استفاده کنید و به محض اینکه خطا را پیدا کردید آن را برطرف کنید.

 

 1. بک لینک های مرتبط برای وب سایت خود بسازید:

درست مانند سایر وب سایت ها، حتی سایت خبری شما نیز به بک لینک های مرتبط نیاز دارد. شما می توانید بک لینک های مناسب را از پلتفرم های مختلف به دست آورید.

وبلاگ ها – یکی از ساده ترین راه ها برای دریافت بک لینک برای وب سایت خبری خود این است که به مقاله خبری در پلتفرم دیگری به عنوان منبع استناد کنید. می توانید آن را در وبلاگ خود ارسال کنید، یا یک پست مهمان برای دیگران بنویسید. از طرف دیگر، می‌توانید با حفظ کمیت و کیفیت، یک پیوند بدون هرزنامه را در نظرات ارسال کنید.

انجمن ها – تقریباً همه انجمن های محبوب دارای بخشی برای موضوعات خبری هستند. می توانید از این برای دریافت بک لینک برای وب سایت خود استفاده کنید. فقط کیفیت را در نظر بگیرید و از واکشی بیش از حد آنها در یک زمان خودداری کنید. به یاد داشته باشید، گوگل از صاحبان سایت انتظار دارد که حداقل 20 درصد از لینک های nofollow را داشته باشند تا طبیعی به نظر برسد. از این رو، سعی کنید لینک های nofollow را از وب سایت های معتبر دریافت کنید، که گوگل نیز آن ها را دوست دارد.

فهرست راهنماهای محتوا – راه آسان دیگر ارسال مقاله خبری خود به دایرکتوری های تخصصی است. این دایرکتوری ها دارای اعتبار دامنه بالایی هستند. کسب بک لینک از آنها می تواند به شما در رتبه بندی کمک کند.

 

 1. افزایش تعامل با استفاده از رسانه های اجتماعی:

پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای راه اندازی وب سایت های خبری عالی هستند. این پلتفرم‌ها می‌توانند به شما در ایجاد یک رابطه دوجانبه سودمند و سالم با مخاطبانتان کمک کنند. از این رو، برای رشد آن تلاش کنید.

بهترین راه ارسال مکرر و مداوم است. علاوه بر این، شما باید تقریباً در هر پلتفرم اجتماعی که فکر می کنید حضور داشته باشید. این بدان معناست که شما باید مقالات خبری را در پلتفرم های مختلف محبوب مانند توییتر، یوتیوب و لینکدین به اشتراک بگذارید، علاوه بر این پلتفرم های محبوب، از پلتفرم های دیگر نیز استفاده کنید. هرچه دامنه دسترسی خود را گسترده تر کنید، تعداد مخاطبانی که می توانید انتظار داشته باشید.

هنگامی که صفحات رسانه های اجتماعی مرتبط برای وب سایت شما ایجاد شد، نحوه عملکرد آنها را از نزدیک پیگیری کنید. اگر صفحات رسانه‌های اجتماعی شما به خوبی کار نمی‌کنند، استراتژی‌های کافی را برای بهبود اجرا کنید. موفقیت استراتژی‌های رسانه‌های اجتماعی شما به تعامل کاربر، نظرات، اشتراک‌گذاری‌ها، رأی مثبت و سایر جنبه‌های پست‌های شما بستگی دارد.

به این ترتیب حتی می توانید عملکرد صفحات خود را با هم مقایسه کنید.

 

 

 1. ارسال مقالات خبری در بهترین زمان:

خوانندگان شما 24×7 در اینترنت در دسترس نیستند. اگر در زمانی پست می‌گذارید که خوانندگان شما آنجا نیستند، احتمالاً بیشتر به‌روزرسانی‌های شما در زیر پست‌های متعدد دیگر مدفون می‌شوند. بنابراین، مقالات خود را در بهترین زمان ارسال کنید.

بهترین زمان و بهترین روزها را برای هر پلتفرم بررسی کنید. ایمن بازی کنید و داده ها را در Google Analytics جستجو کنید تا بیشترین استفاده را برای پست های خود داشته باشید.

 

 1. وب سایت خود را به صفحات اجتماعی پیوند دهید:

ساده ترین راه برای خوانندگان شما برای یافتن شما در شبکه های اجتماعی از طریق پورتال خبری است. اکثر وب سایت ها پیوندهایی به صفحات اجتماعی خود را در گوشه بالا یا پایین صفحه قرار می دهند. حتی مردم نیز از این واقعیت آگاه هستند، و از این رو، برای شناسایی پیوندهای مربوطه به پایین حرکت می کنند.

برای افزایش ارتباط پیوندهای خود، نمادهای پلت فرم اجتماعی را در مجاورت پیوندهای آنها قرار دهید.

 

 1. دکمه هایی را برای اشتراک گذاری مقالات خود در رسانه های اجتماعی اضافه کنید:

ارجح ترین انتخاب برای خوانندگان، امکان اشتراک گذاری محتوا تنها با یک کلیک است. برای اینکه خوانندگان بتوانند مقالات خود را به اشتراک بگذارند، این کار را برای آنها سریع و آسان کنید.

فقط مطمئن شوید که در مورد گزینه اشتراک گذاری به افراد مناسب اطلاع می دهید.

 

 1. وب سایت خود را در Google News مشخص کنید:

اگر بتوانید رتبه بالایی در گوگل کسب کنید، در حال حاضر یک موفقیت بزرگ است. اما ارائه مقالات خبری خود در Google News بهترین کاری است که می توانید برای پست های خود انجام دهید. برای رسیدن به آن باید شرایط زیر را رعایت کنید.

مطمئن شوید که فقط یک وب سایت خبری هستید.

وب سایت خود را به اخبار گوگل ارسال کنید و مالکیت خود را تأیید کنید.

نشانی‌های اینترنتی مرتبط را برای همه مقاله‌هایتان که در Google News برجسته می‌شوند، اضافه کنید.

متن خود را به خوبی تصحیح کنید تا عاری از اشکالات نگارشی، دستوری و نحوی باشد.

در صورت امکان، سعی کنید سئوی محلی وب سایت خود را دوستانه نگه دارید.

ویدئوها و تصاویر با کیفیت بالا را در مقالات خود بگنجانید. اگر منحصر به فرد باشد، می تواند نتایج بهتری ارائه دهد.

یک وب سایت مناسب برای موبایل ایجاد کنید

مطمئن شوید که وب سایت شما سرعت بارگذاری بالایی دارد.

ایجاد صفحات موبایلی سریع را در نظر بگیرید

دستورالعمل‌های Google Webmaster را دقیقاً دنبال کنید.

مقاله خبری خود را در دسته اخبار مربوطه قرار دهید.

یک نقشه سایت برای محتوای خود ایجاد کنید.

داده های خود را به درستی ساختار دهید.

گوگل به محض ارسال مقالات و اخبار شما را بررسی می کند. پیروی از مراحل ذکر شده در بالا، وب سایت خبری شما را به یک سایت بهینه سئو و کاندیدای مناسب برای کسب رتبه های بالاتر در SERP تبدیل می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *