طراحی یک وب سایت ورزشی می تواند فوق العاده هیجان انگیز باشد. در بیشتر مواقع، ورزش یک جایگاه رقابتی فوق‌العاده آنلاین خواهد بود، که ممکن است جلب توجه وب‌سایت شما و متمایز شدن آن از سایرین را دشوار کند. یکی از راه‌هایی که می‌توانید این کار را انجام دهید، طراحی سایت ورزشی است. این کار به شما کمک می کند که فورا به بازدیدکنندگان وب سایت خود بگویید که سایت شما در مورد چه چیزی بوده و ماهیت آن مرتبط با ورزشی است، خصوصا اگر در حال توسعه نام تجاری با نامی غیر مرتبط با ورزش هستید، قدرتمند است.

طراحی سایت ورزشی چه کاربردی دارد و برای چه کاربردی میتوانیم از آن استفاده کنیم؟

طرح‌های وب‌سایت ورزشی که ما انتخاب کرده‌ایم را می‌توان برای هر چیزی که می‌خواهید به دست آورید، تطبیق داد. چه شما یک مرکز ورزشی مانند یک باشگاه ورزشی دارید، یا می خواهید درباره ورزش مورد علاقه خود وبلاگ بنویسید، و یا به دنبال راه اندازی یک پلت فرم تجارت الکترونیک برای فروش لباس و تجهیزات ورزشی هستید؛ طراحی وب سایت ورزشی ما به شما کمک می کند الهام بگیرید و سایتی را ایجاد کنید که برای اهداف شما مناسب باشد.

چرا طراحی سایت ورزشی را انتخاب کنیم؟

یکی از ساده ترین راه ها برای اطمینان از موفقیت وب سایت شما این است که مشخص کنید وب سایت شما در لحظه ورود بازدیدکنندگان به صفحات شما چگونه است. طراحی سایت ورزشی با انتخاب یک طراحی منحصر به فرد شروع میشود. اگر صفحه اصلی شما درباره آخرین اخبار، تصاویری از جدیدترین لباس در سالن بدنسازی، یا اطلاعاتی در مورد یک پیشنهاد ویژه در مورد تجهیزات دوچرخه سواری است، در اینجت مخاطب متوجع میشود که شما یک سایت ورزشی دارید و محصولات مرتبط با آن را دارید ارائه میدهید.

اگر از طراحی مدرن برای سایت ورزشی خود استفاده کنید اما نمیدانید چگونه آن را پیاده کنید، می‌توانید ببینید که سایت‌های دیگر چگونه ناوبری و سایر ویژگی‌های خود را حول موضوع ورزش ایجاد می‌کنند. اینکار به شما کمک می‌کنند تا بتوانید برای طراحی سایت خود ایده بگیرید.

هزینه طراحی سایت ورزشی

مهمترین عوامل تاثیر گذار در هزینه طراحی اینگونه سایت ها می تواند به امکانات بیشتر نسبت به دیگر سایت های خدماتی یا فروشگاهی داشت، در برخی از سایت های ورزشی ارائه خدمات و فروش کالا به صورت همزمان ملاک بوده و  این مورد در افزایش تایم طراحی سایت ورزشی تاثیر گزار است. کارشناسان ما با تجزیه و تحیلیل بیش از 30 وب سایت ورزشی گوناگون اقدام به جمع آوری تمامی امکانات مورد نیاز کرده اند که در ذیل برخی از آنها را معرفی خواهیم کرد:

 • ارائه محصول با نمایش ویدیو
 • امکان برنامه ورزشی و غذایی آنلاین
 • امکان رزرو نوبت
 • خرید محصول با مشاوره آنلاین
 • امکان پیشنهاد مکمل
 • و…

هنگام طراحی سایت ورزشی باید به دنبال چه عناصری برای طرح آن باشم؟

این بستگی به نوع پروژه وب سایت ورزشی شما دارد که به دنبال ساخت آن هستید. به عنوان مثال، اگر در حال ساختن یک وب سایت برای سالن بدنسازی یا یک مرکز ورزشی دیگر هستید، بهترین رویکرد برای طراحی این است که عکس های مکان خود را برجسته ترین بخش طراحی کنید. در مقابل، اگر به دنبال فروش لباس‌های ورزشی هستید، می‌خواهید به مردم نشان دهید که چه چیزی می‌توانند بخرند، بنابراین ممکن است یک طرح کاشی‌شده را انتخاب کنید.

مراحل طراحی سایت ورزشی و نکاتی که باید بدانید:

 1. وب سایت خود را سازماندهی کنید تا اطلاعات مهم را به راحتی پیدا کنید
 2. قابلیت استفاده کلید یک تجربه خوب وب سایت است. هنگامی که افراد از سایت شما بازدید می کنند، باید کاری کنید که آنها به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند بدون اینکه آنها را گیج کنید. اگر بازدیدکنندگان نتوانند آنچه را که می‌خواهند پیدا کنند، یا اگر گیج شده باشند، تجربه خوبی نخواهند داشت و ممکن است برنگردند.
 3. به تعداد دفعاتی فکر کنید که در یک وب سایت بوده اید و ناامید شده اید زیرا نتوانسته اید آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید. بلافاصله شما را خاموش کرد و شما توجه خود را به جای دیگری جلب کردید.
 4. والدین، بازیکنان و حامیان تیم از وب سایت تیم انتظار دارند که به آنها کمک کند تا آنچه را که به دنبال آن هستند سریع پیدا کنند. آنها نمی خواهند با محتوای بی ربط یا قدیمی بمباران شوند.

مسئله این است که وب سایت شما چیزی بیش از یک وب سایت است، در واقع یک مرکز خدمات مشتری است. بازدیدکنندگان با اهداف خاصی به سایت شما می آیند. وظیفه شما این است که در اسرع وقت به آن اهداف برسید و آنها را خوشحال کنید. اگر بتوانید آنها را خوشحال کنید، آنها باز خواهند گشت، تجربه مثبتی خواهند داشت و حتی ممکن است اخبار مربوط به سازمان ورزشی شما را به سایر اعضای جامعه خود منتقل کنند.

اینجا چند نکته برای طراحی سایت ورزشی تمیز وجود دارد:

 • سادگی – صفحات وب سایت خود را سازماندهی کنید تا همه چیز به راحتی با چند کلیک پیدا شود.
 • فصلی بودن – در طول سال بر آنچه مهم است تمرکز کنید. قبل از فصل، مطمئن شوید که ثبت نام آنلاین خود را در جلو و مرکز قرار داده اید. در طول فصل باید برنامه‌هایی را ارسال کنید تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی اطلاعات مهم را پیدا کنند. در فصل خارج از فصل، می‌توانید تمام جزئیات فصل آینده خود و فقط سایر رویدادهای خارج از فصل را ارسال کنید.
 • به روز رسانی مداوم – وب سایت خود را حداقل یک بار در هفته در طول فصل خود و یک بار در ماه در طول فصل خود به روز کنید.
 • تصاویر و ویدیوها – مردم فقط نمی خواهند تمام متن موجود در سایت شما را ببینند. مطمئن شوید که تعدادی تصویر، ویدئو و پیوند به کانال های رسانه های اجتماعی خود در سراسر وب سایت خود اضافه کرده اید. اگر هنوز محتوای زیادی ندارید، می‌توانید آلبوم‌های عکس فصل‌ها یا رویدادهای قبلی را اضافه کنید.
 • زمانی که بازدیدکنندگان وارد وب سایت شما می شوند، اعتبار ایجاد کنید

نکته: وب سایت ورزش جوانان شما ممکن است اولین تعاملی باشد که افراد با سازمان شما دارند، بنابراین ضروری است که یک تاثیر اولیه خوب و ماندگار داشته باشید. کاربران قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می خواهند ادامه دهند یا نه، به طور متوسط ​​10 تا 20 ثانیه را در یک صفحه وب صرف می کنند، بنابراین ایجاد اعتبار سریع بسیار مهم است.

چگونه؟ می توانید با ایجاد یک صفحه “درباره ما” شروع کنید. به طور خلاصه برخی از اطلاعات سازمان خود را بیان کنید. این شامل تاریخچه شما، ماموریت شما، ارزش های شما، اعضای هیئت مدیره شما و همچنین پروفایل های مربیگری می شود. یک آدرس ایمیل برای سازمان خود ارائه دهید و مطمئن شوید که به سؤالات پاسخ می دهید تا اعضای انجمن بدانند دسترسی به شما نسبتاً آسان است. حتی می‌توانید آدرس‌های ایمیل مختلفی را برای هر عضو هیئت مدیره ارائه دهید تا والدین یا مربیان بتوانند با سوالات خاص با شخص مناسب تماس بگیرند.

وب سایت ورزشی خود را برای موبایل بهینه کنید:

این روزها مردم برای تمام فعالیت های روزمره خود به گوشی هوشمند خود متکی هستند. به طور متوسط، ما تقریباً 3 ساعت در روز را روی نوعی دستگاه تلفن همراه صرف می کنیم، چه تلفن یا تبلت. برای اینکه بتوانید این پایگاه به سرعت در حال رشد از کاربران وب تلفن همراه را تامین کنید و تجربه ای بهینه ارائه دهید، باید وب سایت های واکنش گرا سازگار با موبایل را دنبال کنید .

مصرف کنندگان وقتی سعی می کنند به یک وب سایت از طریق دستگاه تلفن همراه دسترسی پیدا کنند و بلافاصله آنها را به یک سایت دسکتاپ هدایت می کند، بسیار اذیت می شوند. گرافیک‌ها، پیوندها و سایر اطلاعات ممکن است به درستی نمایش داده نشوند، زیرا برای جا دادن صفحه موبایل فشرده شده‌اند.

با داشتن یک وب‌سایت بهینه‌سازی شده برای دستگاه‌های تلفن همراه، می‌توانید تجربیات کاربر را بهبود ببخشید زیرا به آنها اجازه می‌دهد تا به‌طور یکپارچه در وب‌سایت تیم شما حرکت کنند. این بدان معنی است که آنها می توانند به راحتی و به طور مداوم در هر زمان و از هر دستگاهی به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

حامیان مالی را ارتقا دهید و داوطلبان را جذب کنید

دو مورد از چالش برانگیزترین وظایفی که با مدیریت یک تیم یا سازمان ورزشی جوانان همراه است، یافتن حامیان مالی و داوطلبان برای فصل آینده است. اما با طراحی وب سایت واکنش گرا، انجام این کارها آسان تر خواهد بود.

ترویج حامیان:

معمولاً وقتی یک سازمان ورزش جوانان اسپانسر دارد، معمولاً لوگوی تجاری را روی تجهیزات تیم یا هر پوشاک دیگری که ممکن است بفروشند، دارند. همچنین می توانید با تبلیغ حامیان مالی در وب سایت خود، دیده شدن حامیان خود را افزایش دهید.

مطمئن شوید که آنها در صفحه اصلی یا صفحه “درباره ما” شما هستند زیرا این صفحات پربازدیدترین صفحات هستند. در نتیجه، حامیان مالی شما می توانند ترافیک بیشتری را در سایت های تجاری خود تجربه کنند.

جذب داوطلبان:

بدون داوطلبان، انجام وظایف روزانه ای که با اداره یک سازمان ورزشی همراه است، می تواند چالش برانگیز باشد. معمولاً مربیان از والدین یا افراد قابل اعتماد می‌خواهند که کمک کنند، اما این کارآمدترین راه برای استخدام داوطلبان نیست.

یک راه مؤثرتر برای جذب داوطلبان بیشتر، استفاده از وب سایت ورزش جوانان خود به عنوان وسیله ای برای استخدام داوطلبان است. داوطلبان می توانند در مورد مراحل ثبت نام بیشتر بیاموزند. شما باید یک صفحه در سایت خود داشته باشید که به داوطلبان اختصاص داده شده است. توضیح دهید که چرا داوطلب شدن برای اعضای جامعه مهم است، فرصت های داوطلبانه مختلفی را که در دسترس هستند فهرست کنید و تعهدات زمانی را برای هر موقعیت توصیف کنید. حتی می توانید به داوطلبان اجازه دهید تا درخواست های ثبت نام را در وب سایت شما یا در حین ثبت نام بازیکن پر کنند.

سازمان خود را با ثبت نام آنلاین رشد دهید:

هنگامی که شما یک سازمان ورزشی را مدیریت می کنید، یکی از وظایف مهم در خارج از فصل ثبت نام بازیکنان جدید است. والدین مشغول هستند و اگر شما برای برقراری ارتباط با آنها تلاش نکنید، ثبت نام بازیکنان با مشکل مواجه خواهید شد. بسیاری از خانواده‌ها نیز ممکن است در جامعه جدید باشند و ندانند چه ورزش‌هایی برای فرزندانشان در این مکان وجود دارد.

اگر بازیکنان کافی برای فصل آینده خود ندارید، چند دلیل می تواند باشد:

 • آنها از سازمان شما اطلاعی ندارند.
 • خیلی گران است.
 • ثبت نام خیلی سخت است.

ثبت نام بازیکن اغلب می تواند یک عامل بازدارنده برای والدینی باشد که به دنبال جایی هستند که فرزندشان بتواند بازی کند. قبل از اینکه فرزندشان به یک تیم ورزشی بپیوندد، نباید مشکلی برای پر کردن مدارک برای والدین وجود داشته باشد که آنها را پر کنند. با استفاده از سیستم ثبت نام آنلاین آن را ساده نگه دارید .

می توانید چند سوال ساده مانند نام بازیکن، اندازه پیراهن و مدرسه فعلی بپرسید. همچنین می‌توانید بپرسید که آیا والدین می‌خواهند داوطلب شوند و در چه موقعیتی می‌توانند این کار را انجام دهند. با یک فرم ثبت نام ساده ، می توانید به سرعت والدین علاقه مند را به اعضای جدید تبدیل کنید.

 

اگر به فکر پیشرفت کسب و کار اینترنتی خودت هستی پیشنهاد میکنیم از صفحه خدمات طراحی سایت ما دیدن فرمایید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *